Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Autotransformatory

Autotransformator 100A Autotransformator 100A
Producent: Victron Energy
Cena: 2 891,77 zł (netto: 2 351,04 zł )
szt.
zobacz więcej
Autotransformator 32A Autotransformator 32A
Producent: Victron Energy
Cena: 2 562,77 zł (netto: 2 083,55 zł )
szt.
zobacz więcej

AUTOTRANSFORMATORY VICTRON ENERGY

 

Podnoszenie i obniżanie napięcia

Autotransformatory Victron Energy mogą być używane do zwiększania lub zmniejszania napięcia zasilania. Na przykład, gdy mamy dostęp do źródła zasilania o napięciu 120V/240V, autotransformator pozwala na regulację napięcia zgodnego z wymaganiami urządzeń podłączonych do systemu.

Równoważenie w przypadku zasilania podwójną fazą

W przypadku zasilania podwójną fazą, gdzie mamy dwie linie o napięciach 120V, autotransformatory Victron Energy są używane do równoważenia obciążenia między nimi. Bez użycia tych urządzeń różne obciążenia na dwóch liniach mogą prowadzić do nierównowagi i niewłaściwego wykorzystania dostępnego prądu.

Autotransformatory Victron Energy - ochrona przed przegrzaniem

Autotransformatory Victron Energy posiadają funkcję ochrony przed przegrzaniem. W przypadku nadmiernego nagrzania urządzenie jest automatycznie odłączane od źródła zasilania, a ponowne połączenie wymaga interwencji ręcznej operatora.

Przekaźnik uziemiający

Autotransformatory Victron Energy wyposażone są w przekaźnik uziemiający, istotny w przypadku pracy w trybie inwertera. Przekaźnik jest kontrolowany przez inwerter lub ładowarkę Victron Energy, zapewniając poprawne funkcjonowanie urządzeń zabezpieczających przed wyciekami prądu (GFCI). Ułatwia również uziemienie neutralnego przewodu w przypadku zasilania podwójną fazą.

Autotransformatory Victron Energy zamiast dwóch inwerterów

Autotransformatory stanowią alternatywę dla stosowania dwóch inwerterów o napięciu 120V w celu uzyskania zasilania dwufazowego. Jeden inwerter o napięciu 240V z autotransformatorem może skutecznie dostarczyć zrównoważone zasilanie na obu liniach 120V, eliminując ograniczenia związane z nierównym obciążeniem w przypadku stosowania dwóch inwerterów.


 

Victron Energy - producent autotransformatorów

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl