Urządzenia ochronne akumulatora BatteryProtect Victron Energy odłączają baterię akumulatorów od mniej ważnych odbiorników zanim nastąpi jej całkowite rozładowanie. Funkcja ta ma na celu zapobiec uszkodzeniu baterii oraz uruchamiana jest zanim wyczerpie się rezerwa potrzebna do rozruchu silnika. BatteryProtect automatycznie dostosowują się do napięcia systemowego 12 lub 24 V. Urządzenia są w pełni programowalne prostym programem typu count down, dzięki któremu można nastawić załączanie i wyłączanie odbiornika dla wielu różnych poziomów napięcia akumulatora.

Opcje przeglądania
Maks. ciągły prąd odbiornika (A)
Prąd szczytowy (A)
Cena
  • od
    do

BatteryProtect

Ochrona akumulatora BP 48-100 Ochrona akumulatora BP 48-100
Producent: Victron Energy
Cena: 722,94 zł (netto: 587,75 zł )
szt.
zobacz więcej
Ochrona akumulatora BP-100 Ochrona akumulatora BP-100
Producent: Victron Energy
Cena: 320,35 zł (netto: 260,43 zł )
szt.
zobacz więcej

BATTERYPROTECT

 

Programowanie BatteryProtect

Urządzenia ochronne BatteryProtect nastawiane są przy użyciu programu typu count down na załączenie i wyłączenie odbiornika dla wielu różnych wartości napięcia akumulatora. Informacja o ustawieniach widoczna jest na siedmiosegmentowym wyświetlaczu.

Zabezpieczenia w urządzeniach BatteryProtect

  • Ochrona przed zbyt wysokim napięciem akumulatora. Aby ochronić wrażliwe odbiorniki przed uszkodzeniem, zostają one odłączone, gdy napięcie DC przekracza 16 V lub 32 V.
  • Zabezpieczenie przed pożarem w wyniku iskrzenia. W tym celu zamiast przekaźników w urządzeniach BatteryProtect zastosowano tranzystory MOSFET, dzięki czemu przy przełączaniu nie występuje iskrzenie.

Ustawienia zapobiegające fałszywym alarmom

Wyjście alarmu w BatteryProtect jest wyjściem typu otwartego kolektora OC do szyny ujemnej o maksymalnym prądzie 500 mA. Aktywuje się, gdy napięcie baterii spadnie poniżej nastawionego wcześniej poziomu napięcia rozłączenia na dłużej niż 15 sekund. Z tego powodu samo uruchomienie silnika nie włącza alarmu i brzęczyk lub lampka ostrzegawcza nie zostają niepotrzebnie uruchomione. Podobnie jest w przypadku odłączenia obciążeń, które powinno nastąpić 1 minutę po włączeniu się alarmu. Jednak, gdy w tym czasie napięcie wzrośnie do zaprogramowanej wartości napięcia załączenia, obciążenia nie zostaną odłączone.

BatteryProtect - urządzenia jednokierunkowe

BatteryProtect skuteczne są jedynie w przypadku prądu jednokierunkowego, a więc działają z prądem płynącym do obciążenia albo prądem z ładowarki, ale nie obydwoma jednocześnie. Oprócz tego prąd może przepływać tylko od zacisku IN do zacisku OUT. W przypadku użytkowania z obciążeniem akumulator podłącza się do zacisku IN, a w przypadku korzystania z ładowarki podłącza się ją do zacisku IN.

Urządzenia ochronne BatteryProtect w sklepie poltrade.pl

Oferujemy urządzenia BatteryProtect Victron Energy o następujących parametrach:

Nazwa

Max. prąd odbiornika [A]

Zakres napięcia [V]

Połączenie

Waga [kg]

Wymiary [mm]

 

BP 48-100

100

24 - 64

M8

0,5

59 × 42 × 115

zobacz

BP-100

100

6 - 35

M8

0,5

59 × 42 × 115

zobacz

BP-220

220

6 - 35

M8

0,8

62 × 123 × 120

zobacz

BP-65

65

6 - 35

M6

0,2

40 × 48 × 106

zobacz


 

Victron Energy - producent Smart BatteryProtect

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl