Izolatory galwaniczne to urządzenia elektryczne mające na celu skuteczną ochronę jednostek pływających przed szkodliwą korozją elektrolityczną. Ich główna funkcja polega na zatrzymywaniu niskiego prądu stałego, który może niepostrzeżenie przedostać się do metalowych elementów łodzi znajdujących się pod wodą, takich jak kadłub, śruba napędowa czy wał. Ten niepozorny prąd, przemieszczający się poprzez linię energetyczną z lądu, może spowodować poważne szkody, co stanowi realne zagrożenie dla struktury jednostki pływającej.

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Izolator galwaniczny VDI-16, VDI-32 i VDI-64

Izolator galwaniczny VDI-16 Izolator galwaniczny VDI-16
Producent: Victron Energy
Cena: 623,38 zł (netto: 506,80 zł )
szt.
zobacz więcej
Izolator galwaniczny VDI-32 Izolator galwaniczny VDI-32
Producent: Victron Energy
Cena: 1 419,91 zł (netto: 1 154,42 zł )
szt.
zobacz więcej
Izolator galwaniczny VDI-64 Izolator galwaniczny VDI-64
Producent: Victron Energy
Cena: 1 735,93 zł (netto: 1 411,34 zł )
szt.
zobacz więcej

IZOLATORY GALWANICZNE

 

Co to jest korozja galwaniczna i dlaczego trzeba się przed nią bronić?

Korozja galwaniczna występuje, gdy dwa różne metale stykają się ze sobą, będąc wystawione na działanie cieczy przewodzącej prąd elektryczny. Takimi cieczami są woda morska i - w mniejszym stopniu - słodka. Bardziej aktywny metal ulega korozji, podczas gdy mniej aktywny otrzymuje ochronę katodową. Korozja galwaniczna dotyczy nie tylko kadłubów metalowych i aluminiowych. Gdy łódź podłączona zostanie do zasilania lądowego, korozja galwaniczna szybko zniszczy anody protektorowe i spowoduje korozję wałów, śrub napędowych i innych części metalowych mających kontakt z wodą. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie transformatora izolującego lub izolatora galwanicznego, do których podłącza się prąd z sieci lądowej.

Izolatory galwaniczne - budowa

Izolatory galwaniczne składają się z dwóch diod połączonych antyrównolegle. Podłączone w ten sposób diody umożliwiają przepływ prądu w obu kierunkach, ale tylko wtedy, gdy przekroczony zostanie określony próg napięcia. Diody przewodzą prąd o napięciu ok. 1,4 V.

Izolatory galwaniczne - zastosowanie

Izolatory galwaniczne instaluje się bezpośrednio za wtyczką 230V łodzi. Napięcie przewodzenia z izolatora jest wyższe niż różnica potencjałów między metalami, co oznacza, że uniemożliwia przewodzenie i skutecznie zapobiega prądowi elektrolitycznemu. W obecności wyższego napięcia zwarcia w obwodzie prądu przemiennego, diody w izolatorze pozwalają na przepływ prądu, a urządzenie RCD (Residual Current Device) przerywa obwód.

Uwaga: Jeśli wymagana jest stuprocentowa izolacja galwaniczna, zaleca się zastosowanie transformatora izolującego jako alternatywnego rozwiązania. Izolatory galwaniczne są skutecznym środkiem ochrony przed korozją elektrolityczną, ale transformator izolujący zapewnia pełną izolację galwaniczną, co może być w niektórych przypadkach najważniejsze.

Izolatory galwaniczne w sklepie poltrade.pl

Oferujemy wysokiej klasy izolatory galwaniczne produkcji Victron Energy o następujących parametrach:

Nazwa izolatora

Natężenie [A]

Wodo-odporność

Masa [kg]

Wymiary [mm]

 

VDI-64

64

IP67

3,2

63 x 164 x 335

zobacz

VDI-32

32

IP67

2,0

63 x 164 x 200

zobacz

VDI-16

16

IP67

1,0

60 x 120 x 200

zobacz


 

Victron Energy - producent izolatorów

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl