Akumulatory Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4 to wysokiej jakości baterie litowo-żelazowofosforanowe do fotowoltaiki, które efektywnie przechowują energię elektryczną i zapewniają bezproblemową pracę z systemem magazynującym przez bardzo długi czas. Są to produkty gwarantujące zachowanie doskonałego poziomu bezpieczeństwa, łatwą instalację oraz kompatybilność z falownikami większości wiodących na rynku marek. 

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

KON-TEC MAGAZYN ENERGII LiFePO4

AKUMULATOR DO ESS KON-TEC LIFEPO4 51,2V AKUMULATOR DO ESS KON-TEC LIFEPO4 51,2V
Producent: Kon-TEC
Cena: 8 853,25 zł (netto: 7 197,75 zł )
szt.
zobacz więcej
AKUMULATOR NAŚCIENNY KON-TEC LIFEPO4 51,2V AKUMULATOR NAŚCIENNY KON-TEC LIFEPO4 51,2V
Producent: Kon-TEC
Cena: 9 246,36 zł (netto: 7 517,36 zł )
szt.
zobacz więcej
CZĘŚCI DO MONTAŻU NAŚCIENNEGO KT-LFPES512100 51,2V 100AH CZĘŚCI DO MONTAŻU NAŚCIENNEGO KT-LFPES512100 51,2V 100AH
Producent: Kon-TEC
Cena: 392,64 zł (netto: 319,22 zł )
szt.
zobacz więcej
CZĘŚCI DO UKŁADANIA W STOS KT-LFPES512100 51,2V 100AH CZĘŚCI DO UKŁADANIA W STOS KT-LFPES512100 51,2V 100AH
Producent: Kon-TEC
Cena: 392,64 zł (netto: 319,22 zł )
szt.
zobacz więcej

 


 

KON-TEC MAGAZYN ENERGII LIFEPO4

 

Zastosowanie magazynów energii

Akumulatory Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4 to kluczowy element magazynu umożliwiającego efektywne gromadzenie oraz przechowywanie wytworzonej przez instalacje fotowoltaiczne energii elektrycznej. Głównym przeznaczeniem magazynu energii jest akumulacja nadmiaru energii w celu wykorzystania jej w momentach deficytu. Pełni też funkcję zasilania awaryjnego, gwarantując dostęp do elektryczności nawet w przypadku zakłóceń w dostawach z głównego źródła. W efekcie magazyny są coraz powszechniej stosowanym elementem kształtującym nowoczesne, zrównoważone systemy energetyczne, które opierają się na efektywnym gospodarowaniu zasobami minimalizując negatywy wpływ na środowisko.

Zalety akumulatorów Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 (litowo-żelazofosforanowe) to najpopularniejszy rodzaj baterii stosowanych w magazynach energii. Posiadają wiele cech, które sprawiają, że są rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. Oto kilka głównych zalet akumulatorów Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4:

  • Żywotność. Akumulatory Kon-TEC LiFePO4 charakteryzują się długim cyklem życia, mogą być naładowane i rozładowane nawet 6000 razy bez utraty wydajności.
  • Bezpieczeństwo termiczne. Akumulatory LiFePO4 są w porównaniu do innych technologii mniej podatne na czynniki termiczne, co zwiększa ich bezpieczeństwo w przypadku nadmiernego nagrzewania się.
  • Stabilne napięcie. Akumulatory Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4 charakteryzują się stabilnym napięciem podczas rozładowywania, co ułatwia kontrolę i zarządzanie energią w systemach magazynowania i przyczynia się do bardziej efektywnego wykorzystania zgromadzonej energii.
  • Szybkie ładowanie. Akumulatory LiFePO4 przeznaczone do magazynów energii mają zdolność szybkiego ładowania, co pozwala na unikanie przestojów w dostawie energii.
  • Brak efektu pamięci. W przeciwieństwie do niektórych innych rodzajów akumulatorów, baterie LiFePO4 nie wykazują efektu pamięci, a więc nie muszą być całkowicie rozładowane przed ponownym naładowaniem.

BMS - niezawodny system zarządzania baterią

Akumulatory Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4 posiadają wbudowany system zarządzania baterią (BMS), który chroni je przed nadmiernym ładowaniem, rozładowywaniem oraz przeciążeniem. BMS działa jak inteligentny regulator, monitorując i kontrolując procesy energetyczne. Dzięki niemu bateria zachowuje optymalne warunki pracy, co znacząco zwiększą jej trwałość i niezawodność.

Akumulatory Kon-TEC Magazyn Energii LiFePO4 w sklepie poltrade.pl

W tej sekcji naszego katalogu produktów znajdziecie niżej wymienione baterie, na które producent udziela 10-letniej gwarancji:

 

Napięcie znamion. (V)

Natężenie (Ah)

Prąd ładowania (A)

Akumulator do ESS Kon-TEC 5,2kWh 100Ah

51,2

100

70

Akumulator Naścienny Kon-TEC 5,2kWh 100Ah

51,2

100

70

 


 

Kon-TEC - producent akumulatorów LiFePO4

Kon-TEC jest polską firmą specjalizującą się w produkcji i dostawie zaawansowanych rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Jej sztandarowym produktem są akumulatory LiFePO4 12V o pojemnościach od 50Ah do 300Ah. Znajdują się wśród wśród nich zarówno linia ekonomiczna, jak i produkty wyposażone w łączność bezprzewodową oraz dodatkowe funkcje, takie jak maty grzewcze. Kon-TEC posiada własny serwis oraz laboratorium badawczo-rozwojowe, co pozwala firmie na zapewnienie pełnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz szybkie rozwiązywanie problemów związanych z działaniem urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl