Konwertery Orion DC-DC nieizolowane to urządzenia elektroniczne wykorzystywane do przekształcania napięcia stałego z jednego poziomu napięcia na inny. Przetwornice DC-DC mogą zmieniać napięcie w zależności od potrzeb i konkretnej aplikacji. To kluczowe urządzenie w wielu systemach, gdzie konieczne jest dostosowanie lub regulacja napięcia dostarczanego do różnych układów elektronicznych i specyficznych potrzeb urządzeń zasilanych. 

Opcje przeglądania
Napięcie wejściowe DC (V)
Napięcie wyjściowe DC (V)
Cena
  • od
    do

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane - wysokie napięcie

Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-10 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-10
Producent: Victron Energy
Cena: 354,98 zł (netto: 288,61 zł )
szt.
zobacz więcej
Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-20 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-20
Producent: Victron Energy
Cena: 800,87 zł (netto: 651,13 zł )
szt.
zobacz więcej
Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-8 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 12/24-8
Producent: Victron Energy
Cena: 307,36 zł (netto: 249,87 zł )
szt.
zobacz więcej
Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-25 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-25
Producent: Victron Energy
Cena: 389,61 zł (netto: 316,75 zł )
szt.
zobacz więcej
Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-40 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-40
Producent: Victron Energy
Cena: 528,14 zł (netto: 429,39 zł )
szt.
zobacz więcej
Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-70 Konwerter DC-DC nieizolowany Orion 24/12-70
Producent: Victron Energy
Cena: 709,96 zł (netto: 577,19 zł )
szt.
zobacz więcej

KONWERTERY ORION DC-DC NIEIZOLOWANE - WYSOKIE NAPIĘCIE

 

Jak odbywa się zmiana poziomu napięcia?

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane posiadają układ elektroniczny, który składa się z przemiennika na bazie kondensatorów lub cewek indukcyjnych oraz tranzystorów. Przełączanie tranzystorów generuje impulsy napięcia o różnej długości i częstotliwości, co wraz z odpowiednio dobranymi kondensatorami pozwala na uzyskanie żądanego poziomu napięcia na wyjściu urządzenia.

Konwertery Orion DC-DC - zdalne włączanie i wyłączanie

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane posiadają możliwość zdalnego załączania i wyłączania. Dzięki temu nie jest potrzebne instalowanie przełącznika wysokoprądowego na przewodach zasilających. Takie rozwiązanie daje ogromną elastyczność i wygodę w zarządzaniu systemem. Włączanie i wyłączanie może być obsługiwane zarówno przez niskoprądowy wyłącznik, mikroprzekaźnik, jak i przez kluczyk stacyjki, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Konwertery Orion DC-DC jako ładowarki

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane z regulacją napięcia wyjściowego mogą być używane jako ładowarki akumulatorów rozruchowych. W ten sposób  przetwornice DC/DC znacząco zwiększają funkcjonalność instalacji, zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność i bezpieczeństwo.

Wysoka jakość napięcia wyjściowego

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane charakteryzują się wysoką stabilnością napięcia wyjściowego. Nawet w przypadku szczytowych poborów energii lub spadków napięcia wynikających z działania innych urządzeń podłączonych do akumulatorów lub fotowoltaiki, te zaawansowane przetwornice utrzymują stałe napięcie wyjściowe. To kluczowa cecha, która zapewnia ciągłość pracy systemu, eliminując ryzyko uszkodzenia sprzętu lub przerwy w dostawie energii.

Konwertery Orion DC-DC nieizolowane w poltrade.pl

Oto kilka przykładowych konwerterów z oferty naszego sklepu:

W komplecie dostarczamy cztery izolowane złącza konektorowe.


 

Victron Energy - producent konwerterów Orion DC-DC

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl