Monitoring, zarządzanie akumulatorami i systemy BMS (Battery Management System) są niezbędne dla utrzymania optymalnych warunków pracy baterii, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania, trwałość i efektywność energetyczną systemów, w których je zastosowano. Systemy te sprawdzają się szczególnie w kontekście rozwijających się technologii odnawialnych oraz elektrycznych systemów zasilania.

Opcje przeglądania
Napięcie systemowe (V)
Cena
  • od
    do

Monitoring / zarządzanie akumulatorami / BMS

System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 1000 (M10)
System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 1000 (M10)

System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 1000 (M10) to dedykowany System Zarządzania Baterią (BMS) stworzony specjalnie dla akumulatorów litowo-żelazofosforanowych (LiFePO4) Victron Lithium Battery Smart.

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 7 099,57 zł (netto: 5 771,99 zł )
szt.
System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 500 (M8)
System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 500 (M8)

System zarządzania akumulatorem Lynx Smart BMS 500 (M8) stworzony została specjalnie dla akumulatorów litowo-żelazofosforanowych (LiFePO4) Victron Lithium Battery Smart. Baterie te są dostępne w wersjach 12,8 V lub 25,6 V o różnych pojemnościach.

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5 155,84 zł (netto: 4 191,73 zł )
szt.
System zarządzania akumulatorem Small BMS
System zarządzania akumulatorem Small BMS

System zarządzania akumulatorem Small BMS to proste i ekonomiczne rozwiązanie przeznaczone do kontrolowania pracy baterii Smart LiFePo4 z okrągłymi złączami M8.

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 277,06 zł (netto: 225,24 zł )
szt.
System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS
System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS

System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS firmy Victron Energy to pierwsza generacja systemu, który oferuje podstawowe funkcje ochrony i zarządzania dla baterii litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO₄). 

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 666,67 zł (netto: 541,99 zł )
szt.
System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS V2
System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS V2

System zarządzania akumulatorem VE.Bus BMS V2 opracowany przez Victron Energy, przeznaczony jest do pracy z bateriami litowo-żelazowo-fosforanowymi (LiFePO4) o nominalnych napięciach 12,8 V lub 25,6 V.

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 887,45 zł (netto: 721,52 zł )
szt.

MONITORING / ZARZĄDZANIE AKUMULATORAMI / BMS

 

Znaczenie systemów monitoringu i zarządzania akumulatorami

Odpowiednie zarządzanie ładowaniem i rozładowywaniem przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej akumulatorów. Systemy te umożliwiają zabezpieczanie baterii przed przegrzewaniem, przeciążeniami, przeładowaniem czy głębokim rozładowaniem. Odpowiednie warunki pracy wpływają na ich trwałość. Poprzez optymalizację procesów ładowania skutecznie przedłuża się ich żywotność.

Równoważenie naładowania baterii

W przypadku zasilania składającego się z wielu akumulatorów systemy BMS równoważą naładowanie poszczególnych jednostek, eliminując nierówności i utrzymując równomierne naładowanie całego banku akumulatorów.

Zdalne monitorowanie i zarządzanie

Zdalny dostęp do danych dotyczących pracy akumulatorów pozwala szybko reagować na ewentualne problemy i odpowiednio dostosować parametry baterii.

Systemy monitoringu i zarządzania w naszym katalogu

Urządzenia służące do monitoringu i zarządzania akumulatorami podzieliliśmy na trzy główne podkategorie:

BALANCERY AKUMULATORÓW. W przypadku łączenia akumulatorów szeregowo lub równolegle często pojawiają się problemy związane z nierównomiernym ich naładowaniem, co może prowadzić do uszkodzeń, skrócenia żywotności baterii oraz obniżenia wydajności systemu. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, wprowadza się nowoczesne rozwiązania, takie jak balancery akumulatorów.
MONITOROWANIE AKUMULATORÓW jest istotnym warunkiem utrzymania ich bezpieczeństwa, trwałości i efektywności w różnych zastosowaniach, od pojazdów elektrycznych po systemy magazynowania energii odnawialnej. Dzięki regularnemu monitorowaniu, użytkownicy mogą podejmować decyzje dotyczące zarządzania energią i utrzymywania optymalnych warunków pracy baterii. Urządzenia do monitorowania akumulatorów to:

  • SmartShunt - boczniki akumulatorowe stosowane w systemach elektrycznych do monitorowania i zarządzania akumulatorami. SmartShunt firmy Victron Energy to jednoczęściowe monitory akumulatorowe bez wyświetlacza, który dzięki technologii Bluetooth zastępowany jest przez telefon komórkowy.
  • Lynx Shunt VE.Can - część modularnego systemu dystrybucji Lynx firmy Victron Energy stosowanego za pośrednictwem interfejsu VE.Can w zaawansowanych systemach zasilania, takich jak systemy off-grid, jachty, pojazdy kempingowe i inne.
  • Monitory BMV - to urządzenia, które monitorują i dostarczają informacje dotyczące parametrów pracy akumulatorów w systemach zasilania, zwłaszcza w systemach energii odnawialnej.

ZARZĄDZANIE AKUMULATORAMI BMS to system, który monitoruje, kontroluje i zarządza akumulatorem lub zestawem akumulatorów. Głównym celem BMS jest utrzymanie bezpiecznych i efektywnych warunków pracy dla baterii, obejmujące monitorowanie napięcia, prądu, temperatury i innych istotnych parametrów. System ten jest szczególnie istotny w przypadku akumulatorów litowo-jonowych, ale stosuje się go również do innych typów akumulatorów.


 

Victron Energy - producent urządzeń do monitoringu i zarządzania

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl