Monitorowanie akumulatorów jest istotnym warunkiem utrzymania ich bezpieczeństwa, trwałości i efektywności w różnych zastosowaniach, od pojazdów elektrycznych po systemy magazynowania energii odnawialnej. Dzięki regularnemu monitorowaniu, użytkownicy mogą podejmować decyzje dotyczące zarządzania energią i utrzymywania optymalnych warunków pracy akumulatorów.

Opcje przeglądania
Zakres napięcia zasilania ( V DC)
Cena
  • od
    do

Monitorowanie akumulatorów

Monitor akumulatorowy BMV-700H Monitor akumulatorowy BMV-700H
Producent: Victron Energy
Cena: 2 883,12 zł (netto: 2 343,98 zł )
szt.
zobacz więcej
Monitor akumulatorowy BMV-710H Monitor akumulatorowy BMV-710H
Producent: Victron Energy
Cena: 3 017,32 zł (netto: 2 453,12 zł )
szt.
zobacz więcej

MONITOROWANIE AKUMULATORÓW

 

Zabezpieczenie przed niedoładowaniem i przeładowaniem

Akumulatory mają określony zakres napięcia, w jakim powinny być utrzymywane, aby zapewnić długi czas życia i pełną wydajność. Monitorowanie poziomu naładowania pozwala unikać sytuacji, w której akumulatory są zbyt głęboko rozładowane, co może skrócić ich żywotność. Natomiast ich przeładowywanie może prowadzić do uszkodzeń, zwiększając ryzyko przegrzewania i wydzielania gazów. Monitorowanie akumulatorów zapobiega takim sytuacjom, chroniąc baterie przed niebezpiecznymi warunkami pracy.

Zarządzanie temperaturą

Większość akumulatorów wykazuje wrażliwość na temperaturę. Dlatego też monitorowanie akumulatorów pozwala ją kontrolować, co umożliwia dostosowanie procesów ładowania i rozładowywania w zależności od warunków otoczenia.

Równoważenie naładowania

W przypadku banków baterii składających się z wielu akumulatorów monitorowanie poziomu ich naładowania pozwala na równoważenie poziomu poszczególnych komórek systemu. Długość życia akumulatorów jest bezpośrednio związana z warunkami ich pracy. Regularne monitorowanie poziomu naładowania i innych parametrów może przyczynić się do przedłużenia żywotności akumulatorów.

Optymalne zarządzanie i wydajność systemu energetycznego

Monitorowanie akumulatorów pod kątem zużycia energii i ładowania pozwala na optymalne nią zarządzanie. Użytkownicy mogą dostosowywać swój tryb pracy i wypoczynku w oparciu o bieżący stan akumulatorów, co przekłada się na efektywne korzystanie z energii. Ma to szczególne znaczenie w systemach zasilania odnawialnego, gdzie monitorowanie pozwala na optymalizację całego systemu, co prowadzi do większej jego niezawodności i wydajności.

Monitorowanie akumulatorów w poltrade.pl

Urządzenia służące do monitorowania baterii podzieliliśmy na trzy grupy:

  • Monitory BMV - to urządzenia, które monitorują i dostarczają informacje dotyczące parametrów pracy akumulatorów w systemach zasilania, zwłaszcza w systemach energii odnawialnej. Są one produkowane przez firmę Victron Energy. Monitory BMV mają na celu dostarczenie użytkownikom danych o stanie naładowania akumulatorów, zużyciu energii, prądu ładowania i rozładowywania, a także dotyczących innych parametrów związanych z pracą akumulatorów.
  • SmartShunt to boczniki akumulatorowe stosowane w systemach elektrycznych do monitorowania i zarządzania bateriami. Każdy SmartShunt to jednoczęściowy monitor akumulatorowy bez wyświetlacza, który dzięki technologii Bluetooth zastępowany jest przez telefon komórkowy. Aplikacja VictronConnect umożliwia odczyt wszystkich monitorowanych parametrów akumulatora.
  • Lynx Shunt VE.Can to część modularnego systemu dystrybucji Lynx firmy Victron Energy. Stosowany jest w zaawansowanych systemach zasilania, takich jak systemy off-grid, jachty, pojazdy kempingowe i inne, gdzie skomplikowane zarządzanie energią wymaga precyzyjnych pomiarów i skoordynowanych działań różnych urządzeń. Odbywa się to za pośrednictwem interfejsu VE.Can.

 

Victron Energy - producent monitorów BMV

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl