Oprawy bezpiecznikowe DC stanowią element ochrony bezpieczników prądu stałego w różnorodnych instalacjach elektrycznych. Specjalnie zaprojektowane, nie tylko umożliwiają bezpieczne umocowanie bezpieczników, ale także chronią je przed czynnikami zewnętrznymi. Montowane w instalacjach elektrycznych, gdzie zasilanie odbywa się za pomocą prądu stałego, oprawy bezpiecznikowe spełniają istotną funkcję w systemach fotowoltaicznych, pojazdach elektrycznych, a także w innych aplikacjach wymagających zabezpieczenia i ekspozycji bezpieczników.

Opcje przeglądania
Maks. prąd ciągły (A)
Ilość połączeń
Cena
  • od
    do

Oprawy bezpiecznikowe

MODUŁOWY UCHWYT BEZPIECZNIKA MEGA MODUŁOWY UCHWYT BEZPIECZNIKA MEGA
Producent: Victron Energy
Cena: 203,46 zł (netto: 165,41 zł )
szt.
zobacz więcej
Uchwyt bezpiecznika MEGA 6-biegunowy Uchwyt bezpiecznika MEGA 6-biegunowy
Producent: Victron Energy
Cena: 160,17 zł (netto: 130,22 zł )
szt.
zobacz więcej
Uchwyt do bezpieczników ANL Victron Energy Uchwyt do bezpieczników ANL Victron Energy
Producent: Victron Energy
Cena: 56,28 zł (netto: 45,76 zł )
szt.
zobacz więcej
Uchwyt do bezpieczników Mega-fuse Victron Energy Uchwyt do bezpieczników Mega-fuse Victron Energy
Producent: Victron Energy
Cena: 64,94 zł (netto: 52,81 zł )
szt.
zobacz więcej
Uchwyt do bezpieczników Midi-fuse Victron Energy Uchwyt do bezpieczników Midi-fuse Victron Energy
Producent: Victron Energy
Cena: 56,28 zł (netto: 45,76 zł )
szt.
zobacz więcej

OPRAWY BEZPIECZNIKOWE

 

Oprawy bezpiecznikowe - przeznaczenie

Oprawy bezpiecznikowe służą do montażu i zabezpieczenia bezpieczników w układach prądu stałego, chroniąc je przed uszkodzeniem mechanicznym, kurzem czy wilgocią. Pomagają w porządkowaniu i organizacji układu elektrycznego poprzez umożliwienie uporządkowanego montażu bezpieczników. Dzięki oprawom bezpiecznikowym łatwiej jest przeprowadzać konserwację, wymianę czy inspekcję bezpieczników, ponieważ są one łatwo dostępne i umieszczone w jednym miejscu.

Oprawy bezpiecznikowe - budowa

Oprawy bezpiecznikowe DC mają solidną obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych, metalu lub innych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, a także na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Wewnątrz obudowy znajdują się zatrzaski lub śruby, które umożliwiają zamocowanie bezpieczników. Zatrzaski mogą ułatwiać szybką wymianę bezpieczników, natomiast śruby zapewniają solidne połączenie. Mogą też być wyposażone w uszczelki, które chronią bezpieczniki przed wilgocią i kurzem, co jest istotne w miejscach, gdzie panują trudne warunki atmosferyczne. Niektóre oprawy bezpiecznikowe mają wbudowane wskaźniki, które pozwalają na szybkie sprawdzenie stanu bezpieczników bez konieczności ich demontażu. Często też wyposażone są w podstawy montażowe, które ułatwiają ich instalację na odpowiednich powierzchniach lub panelach.

Oprawy bezpiecznikowe w sklepie poltrade.pl

Oferujemy oprawy bezpiecznikowe w dwóch wersjach:

  • podstawki bezpiecznikowe Mega pięcio- i sześciopozycyjne, zalecane do łączenia równoległego wielu falowników i ładowarek Multi lub Quattro dużej mocy,
  • uchwyty do bezpieczników nadprądowych ANL, MEGA i MIDI, które zapewniają ochronę obwodów elektrycznych o wysokim natężeniu prądu.

Oprawy bezpiecznikowe DC są dostosowane do specyficznych wymagań i norm obowiązujących w systemach prądu stałego.


 

Victron Energy - producent oprawek bezpiecznikowych

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl