Przełączniki diodowe akumulatorów Argo Victron Energy zapewniają stałe zasilanie DC kluczowym urządzeniom, takim jak np. system elektronicznej kontroli silnika. Dzięki nim można jednocześnie stosować dwa źródła zasilania, a awaria jednego z nich nie przerywa działania podłączonych urządzeń. Przełączniki diodowe akumulatorów Argo charakteryzują się niskim spadkiem napięcia dzięki użyciu diody Schottky’ego: przy niskim natężeniu prądu spadek napięcia wynosi około 0,3 V, a przy mocy nominalnej ok. 0,45 V.

Opcje przeglądania
Maksymalny prąd ładowania (A)
Cena
  • od
    do

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo

Przełącznik diodowy akumulatora Argo BCD 402 Przełącznik diodowy akumulatora Argo BCD 402
Producent: Victron Energy
Cena: 220,78 zł (netto: 179,48 zł )
szt.
zobacz więcej
Przełącznik diodowy akumulatora Argo BCD 802 Przełącznik diodowy akumulatora Argo BCD 802
Producent: Victron Energy
Cena: 272,73 zł (netto: 221,73 zł )
szt.
zobacz więcej

PRZEŁĄCZNIKI DIODOWE AKUMULATORÓW ARGO

 

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo - zastosowanie

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo używane są w celu zapewnienia ciągłego zasilania DC urządzeń o znaczeniu krytycznym. Przełączniki pozwalają na równoległe użycie dwóch lub większej ilości źródeł zasilania DC w celu płynnego dostarczania energii. Niewydolność lub awaria jednego ze źródeł nie powoduje odcięcia zasilania urządzenia.

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo - sposób działania

Przełączniki umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch lub więcej baterii z jednego alternatora, eliminując konieczność bezpośredniego łączenia akumulatorów między sobą. Charakteryzują się one minimalnym spadkiem napięcia, co jest rezultatem zastosowania diod Schottky'ego. Wszystkie dostępne modele posiadają także diodę kompensacyjną, która pozwala na nieznaczne zwiększenie napięcia na wyjściu alternatora. Jest to efektywne rozwiązanie, które równoważy ewentualny spadek napięcia między diodami w samym przełączniku.

Najważniejsze właściwości przełączników

  • Działanie oparte na diodach. Przełączniki diodowe akumulatorów Argo wykorzystują diody półprzewodnikowe do sterowania przepływem prądu między dwoma akumulatorami. Działają na zasadzie fizycznej bariery, co minimalizuje ryzyko zwarcia czy błędów sterowania.
  • Automatyczne przełączanie. Przełączniki oferują automatyczne przełączanie pomiędzy dwoma akumulatorami w zależności od napięcia. To szczególnie przydatne w systemach zasilania awaryjnego czy pojazdach kempingowych.
  • Ochrona przed głębokim rozładowaniem. Działanie oparte na diodach pomaga w zapobieganiu głębokiemu rozładowaniu akumulatorów. Gdy jedno źródło zasilania jest nisko naładowane, przełącznik diodowy odłącza je od obciążenia, aby ochronić akumulator przed nadmiernym rozładowaniem.
  • Minimalne straty energii. Przełączniki diodowe akumulatorów Argo to urządzenia efektywne energetycznie, co oznacza minimalne straty energii podczas przepływu prądu.
  • Prosta konstrukcja. Urządzenia posiadają prostą konstrukcję, co ułatwia ich instalację i obsługę. Nie wymagają złożonych układów sterowania.
  • Zastosowanie w różnych konfiguracjach. Przełączniki są stosowane w różnych konfiguracjach, zarówno w systemach stacjonarnych, jak i mobilnych, takich jak łodzie czy kampery.

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo stanowią skuteczne narzędzie do zarządzania energią w systemach zasilania, oferując automatyczne przełączanie i ochronę przed głębokim rozładowaniem.

Przełączniki diodowe akumulatorów Argo w poltrade.pl

Oferujmy przełączniki diodowe akumulatorów Argo z następującymi parametrami:

Nazwa

Min. prąd ładowania [A]

Ilość baterii

Waga [kg]

Wymiary [mm]

 

BCD 402

40

2

0,8

60 x 120 x 75

zobacz

BCD 802

80

2

0,8

60 x 120 x 75

zobacz


 

Victron Energy - producent przełączników Argo

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl