Przetwornice z ładowarką Quattro to inwerter, ładowarka akumulatorów oraz przełącznik transferowy w jednej obudowie. Unikalną ich cechą jest możliwość podłączenia dwóch źródeł zasilania - zarówno do sieci energetycznej, jak i generatora prądotwórczego. Gdy napięcie z sieci zanika, urządzenie automatycznie przełącza się na generator prądotwórczy, zapewniając ciągłość zasilania. Przetwornice z ładowarką Quattro są również kluczowym elementem w budowie magazynów energii zarówno dla systemów on-grid, jak i off-grid.

Opcje przeglądania
Napięcie wejściowe DC (V)
Cena
  • od
    do

Quattro

PRZETWORNICE Z ŁADOWARKĄ QUATTRO

 

Quattro - podwójne źródła prądu przemiennego

Przetwornice z ładowarką Quattro oferują wyjątkową elastyczność poprzez możliwość podłączenia ich do dwóch niezależnych źródeł prądu przemiennego. Pozwala to na równoczesne korzystanie z sieci i generatora prądotwórczego lub nawet dwóch generatorów. W trakcie działania urządzenia automatycznie identyfikują aktywne źródło energii, zapewniając płynne przejście. Główne wyjście działa nieprzerwanie, a w sytuacji awarii Quattro natychmiastowo przejmuje funkcję zasilania podłączonych odbiorników. To działanie zachodzi z nadzwyczajną prędkością, poniżej 20 milisekund, co pozwala na ciągłą pracę komputerów i sprzętu elektronicznego.

Quattro - ochrona przeciwprzeciążeniowa

Oprócz swojej funkcji w podtrzymywaniu zasilania, przetwornice z ładowarką Quattro zostały zaopatrzone w zaawansowane funkcje ochronne, zwłaszcza w sytuacjach przeciążenia źródła prądu przemiennego. W pierwszej kolejności urządzenia ograniczają ładowanie akumulatora eliminując ryzyko przeciążenia w przypadku nadmiernego poboru energii. W drugiej - w momencie większego zapotrzebowania na energię z akumulatora automatycznie zwiększają moc wyjściową generatora prądotwórczego lub prądu z sieci. Takie inteligentne dostosowanie pozwala na efektywne zarządzanie energią, minimalizując ryzyko awarii.

Przetwornice z ładowarką Quattro - gwarancja wysokiej mocy

Na wypadek potrzeby uzyskania wysokiej mocy Quattro posiada zaawansowane opcje konfiguracyjne. Przy jednoczesnej pracy nawet sześciu urządzeń system może być skalowany w celu osiągnięcia znaczącej mocy. Dodatkowo przetwornice z ładowarką Quattro mogą pracować w instalacji trójfazowej, co zwiększa ich wszechstronność w zastosowaniach komercyjnych. Natomiast w przypadku systemów domowych, opcja pracy w układzie split-phase pozwala na efektywne zarządzanie zasilaniem.

Monitorowanie i sterowanie z urządzeniem GX

Quattro integruje się z urządzeniem GX, na przykład Cerbo GX, umożliwiając monitorowanie i zdalne sterowanie. Aplikacja VRM oraz portal internetowy VRM poszerzają możliwości zarządzania, obejmujące regulację przetwornicy i automatyczny rozruch generatora rezerwowego.

Przetwornice z ładowarką Quattro w poltrade.pl

Oferujemy szeroki asortyment przetwornic o następujących napięciach wejściowych:


 

Victron Energy - producent serii Quattro

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl