Ładowarki Skylla-TG GMDSS od Victron Energy zostały tak skonstruowane, aby dostarczać kompleksowych danych z monitorowania akumulatorów oraz z sygnałów ostrzegawczych. Zarówno akumulator, jak i system GMDSS są bezpośrednio podłączane do ładowarki. Wszystkie istotne dane i komunikaty można odczytać na dedykowanym panelu cyfrowym. Ładowarka jest łączona z nim za pomocą ośmiożyłowego kabla UTP, co zapewnia sprawne przekazywanie informacji między urządzeniami. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia łatwą integrację i kontrolę zarówno nad akumulatorem, jak i systemem GMDSS, zapewniając kompleksową obsługę monitorowania i ostrzegania.

Opcje przeglądania
Napięcie wejściowe DC (V)
Prąd ładowania akumulatora (A)
Cena
  • od
    do

Skylla-TG GMDSS

Ładowarka Skylla-TG 24/30 GMDSS Ładowarka Skylla-TG 24/30 GMDSS
Producent: Victron Energy
Cena: 5 896,10 zł (netto: 4 793,59 zł )
szt.
zobacz więcej
Ładowarka Skylla-TG 24/50 GMDS Ładowarka Skylla-TG 24/50 GMDS
Producent: Victron Energy
Cena: 7 415,58 zł (netto: 6 028,92 zł )
szt.
zobacz więcej

ŁADOWARKI SKYLLA-TG GMDSS

 

Co to jest GMDSS?

GMDSS (ang. Global Maritime Distress and Safety System) to Globalny System Bezpieczeństwa i Alarmowania, stanowiący kompleksowy zbiór procedur, sprzętu oraz środków komunikacji radiowej i satelitarnej. System ten został stworzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, umożliwienia natychmiastowego i skutecznego alarmowania w przypadku wypadków na morzu, przekazywania kluczowych informacji oraz utrzymania skutecznej łączności podczas operacji poszukiwawczych i ratowniczych.

Ładowarki Skylla-TG GMDSS - autoregulacja i uniwersalność

Cały system działa na zasadzie "click and go" - panele są wstępnie zaprogramowane pod kątem funkcjonalności GMDSS, a napięcie ładowania może być precyzyjnie dostrojone i dopasowane zarówno do uszczelnionych, jak i nieuszczelnionych baterii. Jeśli zależy nam na długim życiu baterii w pełni uszczelnionych musimy pamiętać o tym, aby były one ładowane prawidłowo. Przeładowanie takiego akumulatora skutkuje nadmiernym gazowaniem i utratą szczelności, co powoduje wyschnięcie i zawodność baterii.


Ładowarki Skylla-TG GMDSS - najważniejsze właściwości

  • Kontrolowane ładowanie. Ładowarki Skylla-TG GMDSS posiadają mikroprocesor, który kontroluje ładowanie w trzech krokach.
  • Kompensacja temperatury. Każda ładowarka posiada czujnik temperatury baterii, który sprawia, że gdy temperatura baterii rośnie napięcie ładowania jest zmniejszane. To szczególnie ważna funkcja w przypadku w pełni izolowanych baterii, gdyż chroni je przed przeładowaniem i rozszczelnieniem.
  • Czujnik napięcia baterii. W celu kompensacji spadku napięcia spowodowanego oporem kabli, ładowarki Skylla-TG GMDSS wyposażone są w czujniki, które utrzymują zawsze właściwe napięcie ładowania.

Szczególne właściwości wyjść ładowarki Skylla-TG GMDSS

Dzięki efektowi perfekcyjnie ustabilizowanego napięcia na wyjściu, ładowarki Skylla-TG GMDSS mogą być używane jako perfekcyjne źródło zasilania. Urządzenia te posiadają dwa izolowane wyjścia. Drugie z nich, limitowane do około 4 A i z lekko niższym napięciem, jest przeznaczone do ładowania baterii startowej.


Ładowarki Skylla-TG GMDSS w sklepie poltrade.pl

Oferujmy ładowarki Skylla-TG GMDSS  z następującymi parametrami:

Napięcie wejściowe DC [V]

Prąd ładowania [A]

Ilość wyjść

Waga [kg]

Wymiary [mm]

 

12

50

1+1

6

485 x 250 x 147

zobacz

12

30

1+1

6

485 x 250 x 147

zobacz


 

Victron Energy - producent ładowarek Skylla-TG GMDSS

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl