Ładowarki Skylla-i to urządzenia stworzone z myślą o zapewnieniu niezawodnego i elastycznego źródła zasilania. Oferują nie tylko wytrzymałość, ale również elastyczne opcje konfiguracyjne umożliwiające dostosowanie ich do specyfiki różnych typów akumulatorów. Stabilna konstrukcja, z aluminiowymi, malowanymi proszkowo obudowami sprawia, że ładowarki Skylla-i radzą sobie doskonale w ekstremalnych warunkach. Ładowarki występują w dwóch wersjach: z dwoma i trzema izolowanymi wyjściami.

Opcje przeglądania
Napięcie wejściowe DC (V)
Prąd ładowania akumulatora (A)
Cena
  • od
    do

Skylla-i

Ładowarka Skylla-i 24/100 (1+1) Ładowarka Skylla-i 24/100 (1+1)
Producent: Victron Energy
Cena: 7 922,08 zł (netto: 6 440,69 zł )
szt.
zobacz więcej
Ładowarka Skylla-i 24/100 (3) Ładowarka Skylla-i 24/100 (3)
Producent: Victron Energy
Cena: 9 285,71 zł (netto: 7 549,35 zł )
szt.
zobacz więcej
Ładowarka Skylla-i 24/80 (1+1) Ładowarka Skylla-i 24/80 (1+1)
Producent: Victron Energy
Cena: 6 549,78 zł (netto: 5 325,02 zł )
szt.
zobacz więcej
Ładowarka Skylla-i 24/80 (3) Ładowarka Skylla-i 24/80 (3)
Producent: Victron Energy
Cena: 7 645,02 zł (netto: 6 215,45 zł )
szt.
zobacz więcej

ŁADOWARKI SKYLLA-I

 

Ładowarki Skylla-i dostosowane do każdych potrzeb

Ładowarki Skylla-i oferują szeroką elastyczność dzięki interfejsowi magistrali CAN (NMEA2000), przełącznikowi obrotowemu, przełącznikom DIP i potencjometrom. Te zaawansowane funkcje umożliwiają dostosowanie algorytmu ładowania do specyfiki konkretnego akumulatora oraz warunków jego eksploatacji.

Wytrzymałość na warunki środowiskowe

Wyjątkowa konstrukcja ładowarek gwarantuje niezawodność w trudnych warunkach środowiskowych. Solidne aluminiowe obudowy pokryto proszkową farbą epoksydową, posiadają mocowania ze stali nierdzewnej. Płytki drukowane zabezpieczone są specjalną powłoką akrylową, zapewniającą maksymalną odporność na korozję. Czujniki temperatury monitorują pracę komponentów, automatycznie regulując prąd wyjściowy w ekstremalnych warunkach.

Ładowarki Skylla-i - zsynchronizowana praca równoległa

Dzięki interfejsowi magistrali CAN kilka ładowarek Skylla-i może pracować w pełnej synchronizacji. Prosta konfiguracja za pomocą kabli RJ45 UTP pozwala na połączenie kilku urządzeń. Należy przy tym pamiętać, że ładowarki z dwoma i trzema wyjściami nie mogą być łączone równolegle.

Dwie wersje ładowarek

Ładowarki Skylla-i oferowane są w dwóch odmianach:

  • Skylla-i (1+1) posiada 2 izolowane wyjścia. Drugie wyjście, ograniczone do około 4A i z nieco niższym napięciem wyjściowym, jest przeznaczone do ładowania akumulatora rozruchowego.
  • Skylla-i (3) posiada 3 izolowane wyjścia. Wszystkie wyjścia mogą dostarczać pełny znamionowy prąd wyjściowy.

Ładowarki Skylla-i - najważniejsze właściwości i funkcje

  • Optymalny czas ładowania - dynamicznie dostosowywany czas absorpcji gwarantuje, że ładowanie odbywa się efektywnie i bez ryzyka przeładowania akumulatora. Gdy występują płytkie rozładowania, czas absorpcji skraca się, natomiast przy głębokim rozładowaniu automatycznie się wydłuża.
  • Tryb BatterySafe - w przypadku wyboru wysokiego prądu ładowania i napięcia absorpcji, ładowarki Skylla-i aktywują ten tryb. Zapobiega to uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym gazowaniem.
  • Tryb przechowywania - automatycznie aktywuje się po 24 godzinach przestoju. Redukuje napięcie minimalizując gazowanie i korozję płyt dodatnich. Raz w tygodniu napięcie wraca do poziomu absorpcji, zapobiegając rozwarstwieniu elektrolitu i zasiarczeniu.
  • Kompensacja temperatury - czujnik temperatury akumulatora ładowarki Skylla-i automatycznie dostosowuje napięcie ładowania w zależności od temperatury baterii. Funkcja ta szczególnie polecana jest dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Ładowarki Skylla-i jako zasilacze

Dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie napięcia akumulatora, umożliwiają pełną kontrolę nad procesem ładowania. Dzięki zasilaniu prądem stałym i zmiennym, ładowarki Skylla-i mogą także działać jako stabilizowany zasilacz.

Ładowarki Skylla-i w sklepie poltrade.pl

Oferujmy ładowarki Skylla-i z następującymi parametrami:

Napięcie wejściowe DC [V]

Prąd ładowania [A]

Ilość wyjść

Waga [kg]

Wymiary [mm]

 

24

100

1+1

7

405 x 250 x 150

zobacz

24

100

3

7

405 x 250 x 150

zobacz

24

80

1+1

7

405 x 250 x 150

zobacz

24

80

3

7

405 x 250 x 150

zobacz


 

Victron Energy - producent ładowarek Skylla-i

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl