VRM Live

Przedstawiamy widok na żywo z portalu VRM prezentujący pracę systemu magazynowania i zarządzania energią Victron Energy z wykorzystaniem baterii litowych z pojazdu elektrycznego. Dzieki urządzeniom firmy Victron Energy instalacja fotowoltaiczna on-grid będzie nadal działać także po zaniku lub awarii sieci operatora.

Układ funkcjonuje w układzie 3 fazowym i oparty jest na falownikach Quattro 5 kVA wraz z bankiem energii o pojemności 54.8 kWh. Uzupełnieniem systemu jest generator prądotwórczy 15 kVA z automatyką rozruchu, instalacja fotowoltaiczna on-grid 9.6 kWp z falownikiem Sofar oraz dodatkowa instalacja fotowoltaiczna oparta na solarnych regulatorach ładowania MPPT o mocy 8 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna on-grid w pierwszej kolejności zasila odbiorniki a ewentualną nadwyżkę energii gromadzi w magazynie energii. Kiedy magazyn energii jest już naładowany w 100%, nadwyżka wysyłana jest do sieci operatora. W okresie kiedy produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej jest niewystarczająca lub jest jej brak, magazyn energii jest stopniowo rozładowywany aż do osiągnięcia ustalonego poziomu pojemności SOC np. 30%.

W przypadku awarii sieci operatora, planowanego wyłączenia lub pracy systemu w układzie off-grid (wyspowo) system zarządzania Victron Energy może uruchomić automatycznie generator prądotwórczy i doładować akumulatory do określonego poziomu SOC np. 90%.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl