Akumulator Peak Power Pack PPP-40 12,8/40

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4 181,82 zł 4181.82
Cena netto: 3 399,87 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: PPP012040000

Opis

AKUMULATOR PEAK POWER PACK PPP-40 12,8/40

 

Akumulator Peak Power Pack - zastosowanie

Akumulator Peak Power Pack to pakiet litowo-jonowy z ogniwami LiFePO4 i wbudowaną ładowarką odpowiedni do wysokich prądów rozładowań. Pierwotnie przeznaczeniem tego typu baterii były przyczepy kempingowe, obecnie - jako urządzenia o wysokiej mobilności - stosowane są w szeroko pojętej motoryzacji i na łodziach. Bateria została zaprojektowana tak, aby zapobiegać uszkodzeniom podczas szybkiego ładowania i rozładowywania. Dzięki temu sprawdza się nawet w skrajnie trudnych warunkach użytkowania.

Akumulator Peak Power Pack - parametry

Napięcie akumulatora wynosi 12,8 V. To standardowa wartość dla większości nowoczesnych baterii. Jego pojemność osiąga poziom 40 Ah, natomiast energię nominalną określa się wartością 512 Wh. Maksymalny prąd ładowania, jaki akumulator Peak Power Pack może przyjąć, to 200 A.

Wejścia i wyjścia akumulatora

Wyjścia odporne na zwarcia i chroniące baterię przed nadmiernym rozładowaniem:

 • mover - wysokowydajne wyjście przeznaczone do manewrowania przyczepą kempingową i do innych zastosowań o dużym zapotrzebowaniu energetycznym.
 • domestic - przeznaczone do niskich obciążeń prądu stałego (DC), takich jak oświetlenie, sprzęt audio-wideo, pompy, lodówki.

Wejścia:

 • car/solar - ładowanie podczas jazdy lub za pomocą panelu słonecznego. Wyposażone w kontrolę napięcia i prądu dla bezpiecznego ładowania akumulatora litowo-jonowego. Posiada możliwość podłączenia różnych źródeł zasilania (alternatora, ładowarki) w zakresie 11 V -  25 V.
 • adapter - umożliwia podłączenie adaptera do ładowania baterii o prądzie 3 A i zasilaniu 110/230 V.

Pilot zdalnego sterowania

Pilot baterii posiada dwukolorowy wskaźnik stanu akumulatora oraz przycisk sterowania.

Użycie przycisku:

 • krótkie naciśnięcie: aktywacja wyjścia o dużej pojemności na 30 minut (przy zastosowaniach do manewrowania) - czerwona dioda LED.
 • przytrzymanie przycisku przez 2 sekundy: stała aktywacja wyjścia o dużej pojemności - powolne migotanie czerwonej diody LED.
 • przytrzymanie przycisku przez 5 sekund: tryb magazynowania, niebieska dioda LED miga 10 razy.

Sygnalizacja stanu baterii:

 • ładowanie baterii za pomocą car/solar: wolne miganie niebieskiej diody LED.
 • bateria w pełni naładowana: niebieska dioda LED.
 • przeciążenie lub przegrzanie: miganie czerwonej diody LED.

Port VE.Direct

Port umożliwia podłączenie do komputera lub smartfona (wymagane "VE.Direct to USB" lub "VE.Direct Bluetooth Smart dongle") w celu monitorowania napięcia, temperatury i alarmów.

Akumulator Peak Power Pack - tryby specjalne

Akumulator może pracować w następujących trybach:

 • Tryb szybkiego ładowania

Ładowanie baterii w trybie ekspresowym możliwe jest za pomocą wyjścia "mover". Maksymalny prąd ładowania wynosi 15 A i 20 A, zalecane napięcie to 14-14,2 V.

 • Tryb magazynowania

Tryb ten redukuje zużycie energii praktycznie do zera, chroniąc przed nadmiernym rozładowaniem baterii podczas przechowywania.

Wewnętrzna ładowarka

Akumulator Peak Power Pack wyposażono w ładowarkę, co umożliwia podłączanie go do instalacji elektrycznych samochodu podczas podróży, gwarantując pełne naładowanie po dotarciu do celu.

Akumulator Peak Power Pack jest kompleksowym rozwiązaniem dla różnorodnych zastosowań, zapewniając efektywność, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.


 

Victron Energy - producent akumulatorów Peak Power Pack

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe (V) 12,8
Natężenie akumulatora (Ah) 40
Energia nominalna (Wh) 512
Maksymalny prąd ładowania (A) 200
Masa (kg) 8,6
Wymiar [dł. x szer. x wys.] (mm) 212 x 190 x 172
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl