Akumulator litowy (LiFePO4) LFP Smart 12,8/160 Bluetooth

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5 480,52 zł 5480.52
Cena netto: 4 455,71 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: BAT512116610

Opis

AKUMULATOR LITOWY LFP SMART 12,8/160 BLUETOOTH

 

Akumulator LFP Smart - zastosowanie

Akumulator LFP Smart został zoptymalizowany pod kątem wydajności, oferując wysoką pojemność, niski wewnętrzny opór i zdolność do obsługi dużego prądu ładowania. W związku z tym nadaje się do różnorodnych zastosowań, takich jak magazynowanie energii czy zasilanie pojazdów elektrycznych. Używa się go również w systemach awaryjnych, gdzie szczególnie istotne są parametry wydajnościowe.

Akumulator LFP Smart - parametry

Napięcie akumulatora wynosi 12,8 V. To standardowa wartość dla baterii litowo-żelazowych (LiFePO4). Jego pojemność osiąga poziom 160 Ah, natomiast energię nominalną określa się wartością 2048 Wh. Maksymalny prąd ładowania, jaki akumulator LFP Smart 12,8/160 może przyjąć, to 320 A. Jego wewnętrzny opór wynosi zaledwie 0,9 mΩ. Taka niska wartość sprawia, że bateria jest bardziej efektywna w przesyłaniu energii, więc umożliwia szybsze ładowanie i rozładowywanie.

Budowa akumulatora

Akumulator LFP Smart posiada konstrukcję składającą się z kilku kluczowych elementów, z których każdy odgrywa istotną rolę w jego funkcjonowaniu:

  • Ogniwa LiFePO4

Akumulator LFP Smart wykorzystuje ogniwa litowo-żelazowe (LiFePO4) jako materiał katodowy. Ten rodzaj komórek litowych jest znany ze swojej trwałości, bezpieczeństwa i stabilności chemicznej.

  • Elektrody

Wewnętrzna struktura ogniw zawiera dwie elektrody: katodę (położoną na stronie dodatniej) i anodę (położoną na stronie ujemnej). Elektrody są zanurzone w elektrolicie, który umożliwia przepływ jonów litu podczas procesu ładowania i rozładowywania.

  • Elektrolit

W przypadku akumulatorów litowo-żelazowych (LiFePO4) elektrolit nie jest płynny, jak ma to miejsce w przypadku akumulatorów ołowiowo-kwasowych. W bateriach LiFePO4 elektrolit stanowi żelazo-fosforan litu (LiFePO4). Dzięki użyciu stałego elektrolitu akumulator LFP Smart charakteryzuje się stabilnością chemiczną, co przekłada się na bezpieczeństwo w użytkowaniu, zwłaszcza w porównaniu do innych technologii akumulatorów litowych.Początek formularza

  • Obudowa

Komórki LiFePO4 są umieszczone w trwałej obudowie wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Obudowa ma za zadanie zabezpieczyć wnętrze akumulatora przed wpływem czynników zewnętrznych.

Akumulator LFP Smart - najważniejsze zalety

  • Wydajność i trwałośćAkumulator LFP Smart charakteryzuje się zdolnością do przetrwania nawet 5000 cykli przy rozładowaniu na poziomie 20%, co czyni go niezawodnymi źródłem energii o bardzo długiej żywotności, szczególnie w zastosowaniach takich jak kampery, w których może służyć przez okres aż 20 lat.
  • Dynamika ładowania i szybkość działania - to kolejne mocne strony tego akumulatora. W przeciwieństwie do tradycyjnych baterii, które mogą tracić na efektywności wskutek częstego ładowania, akumulator LFP Smart utrzymuje stałą moc ładowania od początku do końca, zapewniając, że proces ten jest bardziej efektywny i dynamiczny. Jego zdolność do osiągania pełnego naładowania w czasie zaledwie 30 minut pozwala na natychmiastowe podłączenie dużych odbiorników, takich jak np. panele słoneczne, co jest istotne w przypadku potrzeby natychmiastowego dostępu do energii elektrycznej.
  • Bezpieczne zarządzanie ładowaniem to kolejny aspekt, na który zwrócono uwagę przy projektowaniu baterii LFP Smart. Mimo imponującej szybkości ładowania, są one zaprojektowane również z myślą o bezpieczeństwie. Współpraca z systemem BMS pozwala na skuteczne zarządzanie procesem ładowania i równoważenie napięcia w czterech celkach. Aplikacja VictronConnect oraz możliwość połączenia przez Bluetooth umożliwiają pełen monitoring stanu akumulatora, napięcia i temperatury bez potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń pomiarowych.

 

Victron Energy - producent akumulatorów litowych Smart

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe (V) 12,8
Natężenie akumulatora (Ah) 160
Energia nominalna (Wh) 2048
Maksymalny prąd ładowania (A) 320
Wewnętrzny opór (mΩ) 0,9
Podłączenie zasilania M8
Masa (kg) 18
Wymiar [dł. x szer. x wys.] (mm) 237 x 321 x 152
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl