Akumulator żelowy AGM 12/220

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 922,08 zł 2922.08
Cena netto: 2 375,67 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: BAT412201084

Opis

AKUMULATOR ŻELOWY AGM 12/220

 

Akumulator żelowy AGM - zastosowanie

Akumulator żelowy AGM, dzięki technologii VRLA, znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak systemy zasilania awaryjnego (UPS), systemy alarmowe, telekomunikacja, pojazdy elektryczne, łodzie, kampery i wszędzie tam, gdzie ważna jest niezawodność, trwałość i brak konieczności regularnej konserwacji.

Akumulator żelowy AGM - parametry

Akumulator żelowy AGM to wydajne źródło energii. Świadczą o tym jego parametry:

  • Standardowe napięcie wejściowe 12 V.
  • Duża pojemność akumulatora, wynosząca 220 Ah mówi o możliwości przechowywania znacznej ilości energii, co wpływa na długi czas działania zasilanych urządzeń.
  • Cold Cranking Amps (CCA) na poziomie 650 informuje o zdolności do efektywnego dostarczania prądu rozruchowego nawet w niskich temperaturach.
  • Wartość Reserve Capacity (RES CAP) o wysokości 250 wskazuje na czas, przez który akumulator jest w stanie dostarczać prąd przy stałej temperaturze 80°F. To istotny wskaźnik jego wydajności w warunkach ciągłego obciążenia.

Technologia VRLA

Technologia VRLA obejmuje akumulatory żelowe (Gel) i akumulatory absorbentowo-gelowe (AGM). Oba te rodzaje akumulatorów charakteryzują się tym, że są trwałe, bezobsługowe i posiadają zamkniętą konstrukcję.

Główne cechy technologii VRLA:

  • Akumulatory VRLA są zaprojektowane w taki sposób, aby były hermetycznie zamknięte.
  • Akumulatory posiadają zawory, które regulują ciśnienie wewnętrzne. W razie potrzeby gazy wydzielające się podczas ładowania uwalniane są na zewnątrz, co minimalizuje ryzyko eksplozji.
  • W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory VRLA nie potrzebują regularnego uzupełniania wodą, są bezobsługowe i nie wymagają konserwacji.

Zalety akumulatora żelowego AGM

Akumulator żelowy AGM świetnie sprawdza się przy powolnym rozładowaniu najlepiej prądem 20-godzinnym. Może wówczas zaoferować nawet 110% swojej pojemności. Dedykowany jest systemom fotowoltaicznym oraz wszelkiego rodzaju urządzeniom i maszynom, gdzie rozładowanie następuje powoli. Kolejną jego cechę stanowi odporność na głębokie rozładowania oraz fakt, że pozostając w takim stanie nie traci szybko swoich parametrów, jak ma to miejsce w przypadku baterii z elektrolitem ciekłym.


 

Victron Energy - producent akumulatorów żelowych AGM

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Napięcie wejściowe (V) 12
Natężenie akumulatora (Ah) 220
CCA @0°F 650
RES CAP @80°F 250
Masa (kg) 65
Wymiar [dł. x szer. x wys.] (mm) 522 x 238 x 240
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl