Izolator galwaniczny VDI-32

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 419,91 zł 1419.91
Cena netto: 1 154,42 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: GDI000032000

Opis

IZOLATOR GALWANICZNY VDI-32

 

Izolator galwaniczny VDI-32 ma za zadanie zapobiegać korozji elektrolitycznej. Jest to szczególnie ważne w przypadku łodzi, gdzie prądy stałe o niskim napięciu mogą docierać przez przewód uziemiający z zasilania brzegowego i powodować korozję metalowych elementów podwodnych, takich jak kadłub, śruba napędowa czy wał.

Dlaczego bronimy się przed korozją galwaniczną?

Korozja galwaniczna występuje, gdy dwa różne metale stykają się ze sobą, będąc wystawione na działanie cieczy przewodzącej prąd elektryczny. Takimi cieczami są woda morska i - w mniejszym stopniu - słodka. Bardziej aktywny metal ulega korozji, podczas gdy mniej aktywny otrzymuje ochronę katodową. Korozja galwaniczna dotyczy nie tylko kadłubów metalowych i aluminiowych. Gdy łódź podłączona zostanie do zasilania lądowego, korozja galwaniczna szybko zniszczy anody protektorowe i spowoduje korozję wałów, śrub napędowych i innych części metalowych mających kontakt z wodą. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie transformatora izolującego lub izolatora galwanicznego, do których podłącza się prąd z sieci lądowej.

Izolator galwaniczny VDI - budowa i działanie

Urządzenie składa się z dwóch diod połączonych przeciwsobnie, co umożliwia przepływ prądu w obu kierunkach, ale tylko powyżej określonego progu napięcia, wynoszącego około 1,4 V prądu stałego. Dzięki wyższemu napięciu przewodzenia niż różnica potencjałów pomiędzy metalami, izolator zapobiega przepływowi prądów elektrolitycznych, chroniąc tym samym łódź przed korozją.

Instalacja izolatora

Izolator montuje się bezpośrednio za gniazdem podłączeniowym 230 V na łodzi. Jest to kluczowy element, który zapewnia skuteczną ochronę przed korozją elektrolityczną poprzez blokowanie prądów, które mogłyby ją spowodować.

Izolator galwaniczny VDI - zastosowanie

Izolator galwaniczny VDI znajduje zastosowanie przede wszystkim w żeglarstwie, ale dzięki swoim właściwościom może być również użyteczny w innych obszarach, gdzie konieczna jest ochrona przed korozją elektrolityczną spowodowaną przez prądy błądzące.

Izolator galwaniczny VDI to wysokiej klasy urządzenie, które stanowi niezbędny element ochronny dla każdej łodzi podłączanej do zasilania brzegowego. Jego stosowanie zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją, przedłużając tym samym żywotność i zachowując wartość łodzi.


 

Victron Energy - producent urządzeń do systemów energetycznych

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Natężenie prądu (A) 32
Wodoodporność IP67
Masa (kg) 2
Wymiar [wys. x szer. x dł.] (mm) 63 x 164 x 200
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl