Konwerter DC-DC izolowany Orion 110/24 15A do szczególnych zastosowań

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 077,92 zł 2077.92
Cena netto: 1 689,35 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: ORI110243610

Opis

KONWERTER DC-DC IZOLOWANY ORION 110/24 15A DO SZCZEGÓLNYCH ZASTOSOWAŃ

 

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W - zastosowanie

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W to zaawansowane urządzenie stosowane do konwersji prądu stałego o napięciu 110 V na prąd stały o napięciu 24 V. Stanowi kluczowy element w systemach zasilania, zwłaszcza w pojazdach i instalacjach, gdzie konieczne jest dostarczanie odmiennych poziomów napięcia do różnych urządzeń.

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W - parametry

Szczegółowa analiza:

  • Napięcie wejściowe. Konwerter przystosowano do pracy w systemach o napięciu na poziomie 110 V, co może być standardem w niektórych aplikacjach przemysłowych.
  • Napięcie wyjściowe. Konwerter przekształca napięcie wejściowe na stabilne napięcie wyjściowe 24 V często stosowane do lamp LED, elektroniki samochodowej czy systemów zasilania w pojazdach.
  • Moc znamionowa to ilość energii elektrycznej, jaką konwerter może dostarczyć na wyjściu. W tym przypadku wynosi ona 360 W.
  • Zakres napięcia wejściowego. Konwerter jest zoptymalizowany do pracy w szerokim zakresie napięcia wejściowego, od 60 V do 140 V. Taka elastyczność pozwala na zastosowanie urządzenia w różnych systemach, gdzie napięcie zasilania może być zmienną wartością.
  • Zakres regulacji napięcia wyjściowego. Zakres regulacji napięcia wyjściowego wynosi 24 V, użytkownik ma możliwość dostosowania napięcia wyjściowego w tym zakresie. Funkcja ta jest przydatna przy precyzyjnym dostosowaniu napięcia do konkretnych urządzeń.
  • Ciągły prąd wyjściowy. Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W dostarcza ciągły prąd o wartości 15 A. To ważna cecha zwłaszcza w aplikacjach, gdzie wymagane jest obsłużenie większych obciążeń prądowych, na przykład w systemach zasilania pojazdów czy w instalacjach przemysłowych.

Zdalne sterowanie włączaniem i wyłączaniem

Funkcja zdalnego włączania i wyłączania (on-off) eliminuje konieczność instalacji przełącznika wysokoprądowego na przewodach zasilających konwertera DC-DC. Sterowanie może odbywać się poprzez niskoprądowy wyłącznik lub kluczyk stacyjki silnika.

Konwerter Orion DC-DC - izolacja

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W posiada funkcję izolacji, co oznacza, że istnieje fizyczna separacja pomiędzy obwodem wejściowym a wyjściowym. Izolacja jest istotna w celu uniknięcia przepływu prądu między różnymi częściami układu, co może być szczególnie ważne w zastosowaniach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia urządzeń lub zagrożenia bezpieczeństwa użytkownika.

Wydajność energetyczna

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, więc minimalizuje straty energii podczas procesu konwersji napięcia. To istotne, zwłaszcza w systemach zasilania opartych na akumulatorach, gdzie cenna jest każda ilość energii.

Konwerter Orion DC-DC izolowany 360 W - trwałość i niezawodność

Konwerter został zaprojektowany z myślą o efektywności energetycznej oraz niezawodności m.in. w trudnych warunkach atmosferycznych. Posiada różnorodne zabezpieczenia, takie jak:

  • ograniczenie prądu przeciążenia,
  • zabezpieczenie termiczne oraz
  • zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem napięcia.

Przyczynia się to do utrzymania stabilnej i bezpiecznej pracy urządzenia, a także chroni podłączony sprzęt przed potencjalnymi uszkodzeniami.


 

Victron Energy - producent konwerterów do szczególnych zastosowań

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe DC (V) 110
Napięcie wyjściowe DC (V) 24
Moc znamionowa (W) 360
Zakres napięcia wejściowego DC (V) 60 – 140
Zakres regulacji napięcia wyjściowego DC (V) 24
Ciągły prąd wyjściowy (A) 15
Wymiary (mm) 82 x 132 x 190
Masa (kg) 1,4
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl