Konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr 12/24-15 (360 W)

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 147,19 zł 1147.19
Cena netto: 932,68 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: ORI122441110

Opis

KONWERTER DC-DC IZOLOWANY ORION-TR 12/24-15

 

Konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr - zastosowanie

Konwerter DC-DC izolowany Orion - Tr umożliwia przemianę napięcia stałego z jednego poziomu na inny zachowując przy tym jego charakterystykę prądową. Pozwala na przekształcenie prądu stałego o napięciu 12 V na prąd stały o napięciu 24 V. Drugą cechą urządzenia jest możliwość dokładnej regulacji napięcia wyjściowego i wejściowego. Konwerter DC-DC izolowany Orion - Tr znajduje zastosowanie w pojazdach, przyczepach kempingowych oraz na łodziach, umożliwiając zasilanie urządzeń przy napięciu 24 V. Jest w stanie pełnić też rolę ładowarki baterii.

Konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr - parametry

Analiza parametrów:

 • Napięcie wejściowe i wyjściowe. Konwerter zoptymalizowano do pracy z napięciem wejściowym 12 V i wyjściowym 24 V.
 • Zakres napięcia wejściowego. Urządzenie pozwala na pracę w zakresie napięcia wejściowego od 10 V do 17 V. Jest więc w stanie działać w warunkach, gdzie napięcie wejściowe może być zmienną wartością, np. w przypadku zasilania z akumulatorów.
 • Zakres regulacji napięcia wyjściowego wynosi od 20 V do 30 V. Użytkownik ma możliwość dostosowania napięcia do specyficznych wymagań urządzeń.
 • Ciągły prąd wyjściowyKonwerter DC-DC izolowany Orion-Tr jest w stanie dostarczać ciągły prąd o wartości 15 A. To ważne w przypadku systemów zasilania pojazdów.
 • Prąd maksymalny wynosi 25 A, a więc konwerter może obsłużyć chwilowe skoki prądowe, co jest istotne przy rozruchu silnika w pojeździe.
 • Moc znamionowa to ilość energii elektrycznej, jaką konwerter może dostarczyć na wyjściu. W tym przypadku wynosi ona 360 W.

Omawiane parametry wskazują, że konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr jest zoptymalizowany pod kątem konkretnego napięcia wejściowego i wyjściowego, oferuje szeroki zakres regulacji i posiada zdolność dostarczania znacznych ilości prądu. Okazuje się przydatny w zastosowaniach takich jak zasilanie urządzeń elektronicznych w pojazdach czy systemów zasilania na niewielkich statkach lub przyczepach kempingowych.

Konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr - cechy i zalety

 • Wszystkie modele konwerterów cechują się odpornością na zwarcia, umożliwiając jednoczesne łączenie równoległe wielu urządzeńw celu zwiększenia napięcia wyjściowego.
 • Zastąpiono przełącznik wysokiego napięcia w obwodzie wejściowym wyłącznikiem "on-off" sterowanym zdalnie za pomocą przełącznika niskiej mocy lub przełącznika rozruchu i wyłączania silnika "run/stop".
 • Aby zapewnić optymalne warunki pracy, konwerter DC-DC izolowany Orion-Tr wyposażony jest w zabezpieczenie przed wysoką temperaturąotoczenia, co skutecznie minimalizuje ryzyko uszkodzeń i zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia.
 • Konwerter posiada ochronę klasy IP43w przypadku instalacji z zaciskami śrubowymi skierowanymi w dół, co stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń urządzenia chroniących go przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.
 • Zastosowanie zacisków śrubowych ułatwia proces instalacji, eliminując potrzebę stosowania specjalistycznych narzędzi, co przekłada się na prosty i szybki montaż

 

Victron Energy - producent konwerterów DC-DC Orion -Tr

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów. 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Napięcie wejściowe DC (V) 12
Napięcie wyjściowe DC (V) 24
Zakres napięcia wejściowego DC (V) 10-17
Zakres regulacji napięcia wyjściowego DC (V) 20-30
Ciągły prąd wyjściowy (A) 15
Prąd maksymalny (A) 25
Wymiary (mm) 130 x 186 x 80
Masa (kg) 1.8
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl