Ładowarka Blue Smart IP65 DC 230V 12/10 (1) CEE 7/16 R

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 748,92 zł 748.92
Cena netto: 608,87 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: BPC121031034R

Opis

ŁADOWARKA BLUE SMART IP65 DC 230V 12/10 (1) R

 

Ładowarki Blue Smart IP65 Charger do użytku domowego i profesjonalnego

Ładowarki IP65 Charger wyróżniają się wysoką odpornością na wodę, kurz i substancje chemiczne, potwierdzoną klasą ochrony IP65. Posiadają inteligentny, siedmiostopniowy algorytm, umożliwiający skuteczne naładowanie baterii nawet całkowicie rozładowanych.  Ładowarki IP65 Charger charakteryzują się doskonałą wydajnością w ekstremalnie niskich temperaturach. W przypadku baterii litowo-jonowych, urządzenia są zoptymalizowane pod kątem ich efektywnego ładowania. Nowoczesne możliwości konfiguracji i odczytu napięcia oraz prądu za pośrednictwem Bluetooth Smart dodatkowo ułatwiają monitorowanie i dostosowywanie procesu ładowania.

Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 - parametry urządzenia

Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10(1) 230V charakteryzuje się napięciem wejściowym DC wynoszącym 230 V oraz prądem ładowania akumulatora o wartości 10 A. Posiada jedno wyjście ładowania, zasilane przy napięciu wejściowym równym 12 VAC. Urządzenie oferuje tryb niskoprądowy o wartości 3 A, co umożliwia ładowanie mniejszych akumulatorów przy ograniczonym poborze energii. Ładowarka ma masę 0,9 kg oraz wymiary 60 x 105 x 190 mm sprawiają, że jest praktyczna i łatwa w przenoszeniu. Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 to zaawansowane urządzenie zapewniające skuteczne i bezpieczne ładowanie akumulatorów, będąc poręcznym urządzeniem przystosowanym do użytku domowego oraz profesjonalnego.

Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 - zalety

Najważniejsze właściwości urządzenia:

Wydajność i niskoemisyjność

Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 z efektywnością sięgającą nawet 95% generuje cztery razy mniej ciepła w porównaniu do standardowych urządzeń tego rodzaju. Po pełnym naładowaniu baterii zużycie energii spada do 0,5 W, co stanowi pięć do dziesięciu razy lepszy wynik niż przemysłowy standard.

Bezpieczeństwo

  • Dzięki odpowiedniej konstrukcji elementy elektroniczne poddawane są minimalnemu stresowi termicznemu.
  • Ochrona przed dostępem kurzu, wody i substancji chemicznych.
  • Ochrona przed przegrzewaniem: prąd wyjściowy będzie się zmniejszał wraz ze wzrostem temperatury do 60°C, dzięki czemu ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 nie ulegnie awarii.
  • Brak wentylatora chłodzącego i innych elementów ruchomych sprawia, że urządzenie nie generuje w czasie pracy żadnych dźwięków.

Funkcja odzyskiwania rozładowanych akumulatorów

Większość ładowarek nie rozpozna, a co za tym idzie nie naładuje akumulatora, który został całkowicie rozładowany. Jednak ładowarki Blue Smart IP65 Charger naładują taką baterię prądem o niskiej wartości i rozpoczną normalny proces, gdy zostanie wytworzone w ten sposób wystarczające napięcie.

Tryb baterii Li-ion

Ładowarki Blue Smart IP65 Charger używają specjalnego algorytmu ładowania dla baterii Li-ion (LiFeP04) z automatycznym resetem ochrony przed napięciem poniżej wartości nominalnej dla tych baterii.

Aplikacja VictronConnect

Za pomocą aplikacji VictronConnect można wyświetlać stan ładowarki i baterii, a nawet kontrolować ich funkcje za pomocą smartfona. Na ekranie dostępny jest domyślnie odczyt napięcia i prądu.

Ładowarki Blue Smart IP65 Charger - tryb przechowywania

Nawet niskie napięcie float charge, które występuje po okresie absorpcji, powoduje korozję siatki dodatniej. Jedną z licznych funkcji oferowanych ładowarek jest więc dalsze zmniejszenie napięcia ładowania, gdy akumulator pozostaje podłączony do urządzenia przez ponad 48 godzin.

Ładowanie kompensowane temperaturą

Optymalne napięcie ładowania akumulatora kwasowo-ołowiowego zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do temperatury. Ładowarka Blue Smart IP65 Charger 12/10 mierzy temperaturę otoczenia podczas fazy testowej i kompensuje ją podczas procesu ładowania. Temperatura jest mierzona ponownie, gdy ładowarka znajduje się w trybie niskiego prądu podczas podtrzymywania lub przechowywania. W związku z tym nie są potrzebne specjalne ustawienia urządzenia dla chłodnego lub gorącego środowiska.


 

Victron Energy - producent ładowarek IP65 Charger

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe DC (V) 12
Prąd ładowania akumulatora (A) 10
Ilość wyjść 1
Napięcie wejściowego (VAC) 230
Tryb niskoprądowy (A) 3
Masa (kg) 0,9
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 60 x 105 x 190
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl