Ochrona akumulatora BP-220

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 528,14 zł 528.14
Cena netto: 429,39 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: BPR000220400

Opis

OCHRONA AKUMULATORA BP-220

 

Ochrona akumulatora BP 220 jest urządzeniem jednokierunkowym, co oznacza, że przepływ prądu może odbywać się tylko w jednym kierunku - albo od obciążenia do akumulatora, albo od ładowarki do akumulatora, ale nie w obu kierunkach jednocześnie. W zależności od konfiguracji, prąd może płynąć tylko z zacisku akumulatora na zacisk obciążenia. W przypadku użycia z obciążeniem, akumulator jest podłączany do zacisku akumulatora, a w przypadku użycia z ładowarką, ładowarka jest podłączana do tego samego zacisku.

Ochrona akumulatora - zastosowanie

Ochrona akumulatora to urządzenie przeznaczone dla systemów o napięciu 6-35 V i może obsługiwać maksymalny ciągły prąd obciążenia do 220 A. Jest to idealne rozwiązanie dla szerokiego zakresu zastosowań, w tym systemów energii słonecznej i monitorowania.

Ochrona akumulatora - podstawowe zalety

BatteryProtect pełni przede wszystkim następujące funkcje:

  • Ochrona przed nadmiernym rozładowaniem. Zapobiega całkowitemu rozładowaniu akumulatora, co mogłoby prowadzić do jego uszkodzenia.
  • Ochrona przed zbyt niskim napięciem. Zapewnia, że akumulator zachowa wystarczającą ilość energii do krytycznych operacji.
  • Uniwersalność. Może być stosowany w różnych systemach, w tym w systemach solarnych i w aplikacjach monitorujących.

Łatwe programowanie

W urządzeniu można ustawić załączanie/wyłączanie przy kilku różnych napięciach. Wybrane ustawienie jest prezentowane na siedmiosegmentowym wyświetlaczu. Ochrona akumulatora zaopatrzona jest m.in. w tryb obsługi akumulatorów litowo-jonowych, w którym można sterować ochronnikiem za pomocą układu VE.Bus BMS.

Ochrona przed przepięciami i odporność na zapłon

Aby zapobiec uszkodzeniu wrażliwych odbiorników wskutek przepięcia, odbiornik jest odłączany, gdy tylko napięcie prądu stałego przekroczy odpowiednio 64 V. Całkowita rezygnacja z przekaźników i zastosowanie przełączników MOSFET pozwoliło całkowicie wyeliminować powstawanie iskry.

Opóźnienie wyjścia alarmu i odłączenie odbiornika

W BatteryProtect wyjście alarmu jest uaktywniane, jeśli napięcie akumulatora spadnie na ponad 12 sekund poniżej wstępnie ustawionego poziomu rozłączania. Dzięki temu uruchamianie silnika nie powoduje jego włączenia. Wyjście to odporny na zwarcia otwarty kolektor do szyny ujemnej o maksymalnym natężeniu prądu 50 mA. Odbiornik zostanie odłączony po 90 sekundach od włączenia alarmu. Jeśli w tym czasie napięcie w akumulatorze ponownie wzrośnie do wartości progu włączenia (np. po uruchomieniu silnika), odbiornik nie zostanie odłączony.

Ochrona akumulatora BP-220 od Victron Energy to zaawansowane technologicznie urządzenie, które oferuje niezbędną ochronę dla akumulatorów, zapewniając ich długotrwałą wydajność i niezawodność. Jego jednokierunkowa unikatowa konstrukcja i zdolność do obsługi dużej mocy sprawiają, że jest to niezbędne wyposażenie w każdym systemie, który wymaga niezawodnej ochrony akumulatora.


 

Victron Energy - producent BatteryProtect

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Maks. ciągły prąd odbiornika (A) 220
Prąd szczytowy (A) 600
Zakres napięcia roboczego (V) 6–35
Połączenie M8
Klasa IP Elektronika: IP67 (zalewana) Połączenia: IP00
Masa (kg) 0,8
Wymiar [wys. x szer. x gr.] (mm) 62 × 123 × 120
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl