Przełącznik akumulatora Cyrix-ct 12/24-120

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 277,06 zł 277.06
Cena netto: 225,24 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: CYR010120011

Opis

 

PRZEŁĄCZNIK AKUMULATORA CYRIX-CT 12/24-120

 

Przełącznik akumulatora Cyrix to zaawansowane urządzenie sterowane mikroprocesorem, służące do automatycznego łączenia i rozłączania akumulatorów w zależności od ich napięcia. Dzięki inteligentnemu monitorowaniu, urządzenie to zapobiega niepożądanym przełączeniom spowodowanym chwilowymi spadkami napięcia.

Przełącznik akumulatora Cyrix - zastosowanie

Przełącznik akumulatora Cyrix jest zaprojektowany do automatycznego łączenia akumulatorów w sytuacji, gdy napięcie jednego z nich osiągnie odpowiedni poziom oraz do ich rozłączania w sytuacji spadku napięcia poniżej ustalonego progu. Dzięki temu urządzenie to służy do efektywnego zarządzania energią w systemach, gdzie wymagane jest optymalne ładowanie i rozładowywanie wielu akumulatorów, zapewniając równomierny rozkład energii i przedłużając żywotność baterii.

Przełącznik akumulatora Cyrix - dodatkowe funkcje

Przełącznik akumulatora Cyrix nie tylko umożliwia efektywne zarządzanie energią poprzez automatyczne łączenie i rozłączanie akumulatorów. Oto jego dodatkowe funkcje:

  • Inteligentne monitorowanie akumulatorów z blokadą niepożądanego przełączania. Niektóre przekaźniki rozdziału ładowania odłączają akumulator w trakcie krótkotrwałego obciążenia prądem o dużym natężeniu. Może również wystąpić sytuacja, w której przełącznik akumulatorów nie połączy rozładowanego zestawu akumulatorów o dużej pojemności, ponieważ napięcie prądu stałego spadnie natychmiast poniżej wartości odłączenia. Przełącznik akumulatora Cyrix monitoruje ogólny trend (wzrost lub spadek napięcia) i przywraca poprzednie działanie tylko wtedy, jeśli trend zmienił się w pewnym okresie na przeciwny Opóźnienie zależy od odchyłki napięcia od tego trendu.
  • Zabezpieczenie przed przegrzewaniem. Funkcja ta chroni urządzenie w sytuacjach ekstremalnego obciążenia.
  • Automatyczna detekcja systemu 12/24V. Zapewnia wygodę i wszechstronność zastosowania przełącznika.
  • Ustawienie priorytetu akumulatora rozruchowego. W typowej konfiguracji alternator jest podłączony bezpośrednio do akumulatora rozruchowego. Akumulator pomocniczy, ewentualnie akumulator silnika dziobowego i inne akumulatory, są podłączone do akumulatora rozruchowego przełącznikami Cyrix. Gdy przełącznik akumulatora Cyrix wykryje, że akumulator rozruchowy osiągnął napięcie łączenia, włączy się, umożliwiając równoległe ładowanie innych akumulatorów.

Połączenie równoległe w sytuacji awaryjnej (wspomaganie rozruchu)

Przełącznik akumulatora Cyrix można włączyć przyciskiem (pozostaje włączony przez 30 sekund) lub przełącznikiem w celu ręcznego, równoległego połączenia akumulatorów. Przydaje się to szczególnie w sytuacji awaryjnej, gdy akumulator rozruchowy jest rozładowany lub uszkodzony.


 

Victron Energy - producent przełączników Cyrix

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe (V) 12
Maksymalny prąd ładowania (A) 120
Kategoria ochrony (IP) IP54
Masa (kg) 0,11
Wymiar [wys. x szer. x gr.] (mm) 46 x 46 x 80
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl