Przełącznik transferu VE 5 KVA, jednofazowy, 200-250 VAC

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 757,58 zł 1757.58
Cena netto: 1 428,92 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: COS230502100

Opis

PRZEŁĄCZNIK TRANSFERU VE 5 KVA JEDNOFAZOWY 200-250 VAC

 

Przełącznik transferu VE 5 KVA został opracowany z myślą o automatycznym przekładaniu zasilania między różnymi źródłami, co ma szczególne znaczenie w sytuacjach, gdzie ciągłe dostarczanie energii elektrycznej jest niezwykle istotne. Jego główną funkcją jest sprawnie dostarczanie prądu przemiennego na wyjście, dostosowując się do dostępności poszczególnych źródeł zasilania. Przełącznik jest zgodny z różnymi urządzeniami, w tym z falownikami firmy Victron.

Sposób działania przełącznika transferu VE

Przełącznik transferu VE posiada dwa wejścia oraz jedno wyjście, umożliwiając automatyczne przełączanie się między generatorem, falownikiem czy też zasilaniem lądowym. Dzięki tej konstrukcji, urządzenie jest wszechstronne i nadaje się do wykorzystania w różnych scenariuszach zasilania.

Parametry przełączników 5KVA i 10 KVA

  • Napięcie nominalne: 200 - 250 VAC, jednofazowe
  • Częstotliwość nominalna: 50 - 60 Hz
  • Prąd wejścia 1: 20A lub 40A
  • Prąd wejścia 2: 20A lub 40A
  • Prąd wyjściowy: 20A lub 40A
  • Zużycie energii wejściowej 1: 6 VA
  • Zużycie energii wejściowej 2: 0 VA
  • Czas przełączania przez zamykanie kontaktów: 10 - 20 ms
  • Czas przełączania przez otwieranie kontaktów: 5 - 20 ms

Przełącznik transferu VE - ochrona urządzeń

Przełącznik transferu VE skutecznie przenosi moc dostępną na falownik, gdy występuje zmiana napięcia lub częstotliwości na jednym z wejść, na przykład z generatora lub zasilania lądowego. Gdy pierwotne źródło zasilania stabilizuje się, przełącznik automatycznie powraca do niego po krótkim opóźnieniu około 10 sekund, co chroni podłączone urządzenia przed uszkodzeniami związanymi z niestabilnością napięcia.

Zastosowania przełącznika

Przełącznik transferu VE znajduje zastosowanie tam, gdzie nieprzerwane zasilanie jest kluczowe. Zapewnia ciągłość dostawy energii elektrycznej, minimalizując ryzyko utraty danych lub uszkodzenia urządzeń elektronicznych. W praktyce odgrywa on kluczową rolę w zabezpieczaniu systemów zasilania przed przerwami i utratą prądu. Przykładowe zastosowania obejmują integrację z systemami energetycznymi na łodziach, ochronę systemów informatycznych oraz wykorzystanie w systemach fotowoltaicznych.

Przełącznik transferu VE 5 KVA jednofazowy zapewnia niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo w przypadku nagłej awarii zasilania. Jego elastyczne parametry i funkcje sprawiają, że jest odpowiedni dla różnych rodzajów użytkowników, zapewniając bezpieczeństwo w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.


 

Victron Energy - producent przełączników transferu VE

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl