Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II 48/5000/70-50 230V
  • nowość

Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II 48/5000/70-50 230V

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9 233,77 zł 9233.77
Cena netto: 7 507,14 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: PMP482505010

Opis

PRZEMIENNIK CZĘSTOTLIWOŚCI Z ŁADOWARKĄ MULTIPLUS-II 48/5000/70-50 230V

 

Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II - przeznaczenie

Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II to zaawansowany inwerter z ładowarką o wielu funkcjach, wzbogacony o możliwość magazynowania energii (ESS - Energy Storage System). Posiada wszystkie cechy modelu MultiPlus, a dodatkowo oferuje opcję zewnętrznego czujnika prądu, umożliwiającego rozszerzenie funkcji PowerControl i PowerAssist nawet do 50 A. Model ten idealnie sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach morskich, jachtingowych, w pojazdach oraz w systemach off-grid na lądzie.

Funkcje PowerControl i PowerAssist - zwiększenie wydajności sieci lub generatora

Użytkownik może ustawić maksymalny prąd dla sieci lub generatora. Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II bierze pod uwagę inne obciążenia prądem zmiennym i wykorzystuje nadmiarowy prąd do ładowania baterii, zapobiegając tym samym przeciążeniu generatora lub sieci (funkcja PowerControl). PowerAssist przenosi tę zasadę na wyższy poziom, kompensując niewystarczającą moc generatora, źródła brzegowego lub sieci prądu zmiennego mocą z baterii w przypadku krótkotrwałego zapotrzebowania na większą moc. Gdy obciążenie maleje, nadmiarowa energia jest wykorzystywana do ponownego ładowania baterii.

Dostępność prądu zmiennego nawet podczas awarii sieci

Przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II może być używany w systemach PV off-grid, podłączonych do zewnętrznej sieci, a także w innych alternatywnych systemach energetycznych. Jest kompatybilny zarówno z kontrolerami ładowania słonecznego, jak i inwerterami przeznaczonymi do podłączenia do sieci.

Dwa wyjścia prądu zmiennego

MultiPlus-II przejmuje zasilanie dla podłączonych obciążeń w przypadku awarii sieci lub odłączenia zasilania brzegowego bądź generatora w czasie krótszym niż 20 milisekund, co pozwala na ciągłe działanie komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Drugie wyjście staje się aktywne tylko wtedy, gdy na wejściu MultiPlus-II dostępny jest prąd zmienny. Do niego można podłączyć obciążenia, które nie powinny rozładowywać baterii, np. podgrzewacz wody.

Równoległe działanie i trójfazowy tryb pracy

Do przemiennika częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II można podłączyć równolegle nawet sześć urządzeń, co pozwala uzyskać większą moc wyjściową. Na przykład, sześć jednostek 48/5000/70 zapewni moc wyjściową 25 kW / 30 kVA i pojemność ładowania 420 A. Poza połączeniem równoległym, trzy jednostki tego samego modelu można skonfigurować do pracy w trybie trójfazowym. Co więcej, można równolegle połączyć do 6 zestawów składających się z trzech jednostek, uzyskując w ten sposób inwerter o mocy 75 kW / 90 kVA i pojemność ładowania przekraczającą 1200 A.

Konfiguracja, monitorowanie i kontrola systemu

Zmiany w ustawieniach można wprowadzić w kilka minut za pomocą oprogramowania VEConfigure (wymagany komputer lub laptop oraz interfejs MK3-USB). Dostępne są różne opcje monitorowania i kontroli, takie jak Cerbo GXColor Control GXVenus GX, Octo GX, CANvu GX, laptop, komputer, Battery Monitor, Digital Multi Control Panel.

Zdalna konfiguracja i monitorowanie

Aby uzyskać dostęp do danych operacyjnych zdalnie, można zainstalować Cerbo GX lub inny produkt GX pozwalający na połączenie z internetem. Informacje operacyjne mogą być przechowywane i wyświetlane na stronie VRM (Victron Remote Management) bez dodatkowych kosztów. Podłączając przemiennik częstotliwości z ładowarką MultiPlus-II do internetu, użytkownik ma możliwość zdalnego dostępu i zmiany ustawień.


 

Victron Energy - producent MultiPlus-II

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie wejściowe DC (V) 48
Moc wyjściowa (VA) 5000
Zakres napięcia wejściowego (V) 38-66
Przełącznik transferu (A) 50
Masa (kg) 30
Wymiar [wys. x szer. x dł.] (mm) 565 x 320 x 149
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl