Solarny regulator ładowania BlueSolar MPPT 100/15

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 358,08 zł 358.08
Cena netto: 291,14 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: SCC010015200R

Opis

SOLARNY REGULATOR ŁADOWANIA BLUESOLAR MPPT 100/15

 

Regulator ładowania BlueSolar MPPT - zastosowanie

BlueSolar MPPT to nowoczesne urządzenie, które umożliwia bardzo szybkie śledzenie maksymalnego punktu mocy (MPPT), co pozwala na wykorzystanie jak największej ilości energii z paneli słonecznych. Dzięki temu nawet w przypadku częściowego zacienienia spowodowanego porą dnia lub warunkami pogodowymi, regulator jest w stanie zapewnić optymalną wydajność pozyskiwania energii słonecznej.

BlueSolar MPPT - podstawowe parametry

Najważniejsze parametry regulatora, które wpływają na jego funkcjonalność:

  • Napięcie akumulatora. Obsługiwane napięcia akumulatorów to 12 V i 24 V. Regulator działa z elastycznością, umożliwiając dostosowanie go do różnych konfiguracji systemów zasilania słonecznego.
  • Maksymalne napięcie paneli solarnych. Maksymalne napięcie paneli obsługiwanych przez BlueSolar MPPT wynosi 100 V. To ograniczenie napięcia pozwala na bezpieczne i efektywne ładowanie akumulatorów.
  • Maksymalny prąd obciążenia wynosi 15 A. Ten parametr określa, ile prądu urządzenie jest w stanie dostarczyć do podłączonych odbiorników.
  • Nominalna moc PV przy napięciu 12V i 24V. Nominalna moc paneli fotowoltaicznych wynosi 220 W przy napięciu 12 V i 440 W przy napięciu 24 V. To maksymalną moc, jaką panele mogą generować, aby efektywnie ładować akumulatory w systemie.

BlueSolar MPPT - funkcje

  • Regulator ładowania BlueSolar MPPT uniemożliwia nadmierne rozładowanie baterii przez podłączenie do wyjścia zbyt dużych obciążeń. Wyjście odłączy obciążenie, gdy bateria zostanie rozładowana do ustawionego uprzednio napięcia. Możliwe jest również zastosowanie inteligentnego algorytmu zarządzania baterią.
  • Algorytm Battery Life monitoruje stan naładowania baterii i - jeśli to konieczne - stopniowo zwiększa poziom odłączenia obciążenia, aby energia słoneczna była wystarczająca do naładowania baterii prawie w 100%.
  • BlueSolar MPPT umożliwia dostosowanie procesu ładowania baterii zgodnie z preferencjami i warunkami, np. dostosowanie do różnych typów baterii, takich jak ołowiowo-kwasowe, żelowe czy AGM. Algorytm może też oferować różne tryby ładowania, takie jak tryb szybkiego ładowania, równoważenia baterii czy tryb utrzymania, co pozwala na optymalne zarządzanie energią w różnych sytuacjach. Dzięki tym programowalnym funkcjom, użytkownicy mają możliwość dostosowania działania regulatora do swoich indywidualnych potrzeb, co wpływa na efektywność ładowania baterii i ogólną wydajność systemu zasilania słonecznego.
  • Zegar dzień/noc pozwala na dostosowanie działania regulatora do cyklu dobowego oraz opcjonalne przyciemnianie światła.
  • Programowanie, dane w czasie rzeczywistym i opcje wyświetlania historii dostępne są poprzez różne interfejsy, takie jak Color Control GX, inne urządzenia GX oraz smartfony.

 

Victron Energy - producent BlueSolar

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie akumulatora 12 (V) TAK
Napięcie akumulatora 24 (V) TAK
Maksymalne napięcie paneli solarnych (V) 100
Maksymalny prąd obciążenia (A) 15
Przystosowanie do pracy w napięciu (V) 12/24
Nominalna moc PV, 12V 1a,b) (W) 220
Nominalna moc PV, 24V 1a,b) (W) 440
Nominalna moc PV , 48 V 1a,b) (W) n. a.
Wymiary (mm) 100 x 113 x 50
Masa (kg) 0,6
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl