Solarny regulator ładowania SmartSolar MPPT RS 450|100

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6 294,37 zł 6294.37
Cena netto: 5 117,36 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: SCC145110410

Opis

SOLARNY REGULATOR ŁADOWANIA SMARTSOLAR MPPT RS 450|100

 

Regulator ładowania SmartSolar MPPT RS - zastosowanie

Regulator ładowania SmartSolar MPPT RS jest rozwiązaniem dla instalacji złożonych z dużej ilości połączonych paneli fotowoltaicznych, które ładują baterie akumulatorowe 48 V prądu stałego. Urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku dużych instalacji bez dostępu do sieci elektroenergetycznej, jak i instalacji akumulatorowych połączonych z siecią.

Regulator ładowania SmartSolar MPPT RS - parametry

Najważniejsze parametry regulatora, które wpływają na jego funkcjonalność:

 • Napięcie akumulatora - 48 V, co oznacza to, że regulator jest zoptymalizowany do pracy z systemami o napięciu standardowym w wielu instalacjach systemów zasilania solarnego.
 • Maksymalne napięcie paneli solarnych - 450 V. Ten parametr określa maksymalne napięcie, jakie panele solarne podłączone do regulatora mogą generować. 450 V umożliwia obsługę paneli o wyższym napięciu, co jest korzystne w wielu konfiguracjach systemów solarnych.
 • Maksymalna moc ładowania - 5,8 kW przy 57,6 V. Maksymalna moc ładowania to maksymalna ilość energii, jaką regulator może dostarczyć do akumulatora w jednostce czasu. Parametr ten jest istotny dla określenia zdolności regulatora do obsługi dużych ilości energii w skróconym czasie.

SmartSolar MPPT RS - funkcje i wyposażenie

 • Wiele niezależnych wejść śledzenia MPPT

Regulator wyposażono w kilka śledzących maksymalny punktów mocy (MPPT), umożliwia optymalizację konfiguracji paneli słonecznych dla maksymalnej wydajności, dostosowując się do konkretnego miejsca instalacji. Ta funkcja zwiększa elastyczność i efektywność w pozyskiwaniu energii słonecznej.

 • Izolowane połączenia PV dla dodatkowego bezpieczeństwa

Regulator ładowania SmartSolar MPPT RS zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo systemu poprzez pełną izolację galwaniczną między połączeniami PV a akumulatorowymi. Minimalizuje ona ryzyko usterek elektrycznych i zwiększa niezawodność systemu zasilania słonecznego.

 • Szeroki zakres napięcia śledzenia MPPT

Szeroki zakres napięcia śledzenia maksymalnego punkt mocy (MPPT) w granicach od 80 do 450 V dla wejścia PV z napięciem startowym już od 120 V umożliwia dostosowanie różnych konfiguracji paneli słonecznych do zmiennych warunków środowiskowych.

 • Lekki, wydajny i cichy

Dzięki zastosowaniu technologii o dużej częstotliwości i nowatorskiego projektu, regulator ładowania SmartSolar MPPT RS jest niezwykle lekki - waży zaledwie 7,9 kg. Łączy doskonałą efektywność, niskie zużycie w trybie gotowości i pracę w cichym trybie, co czyni go dyskretnym i mocnym elementem ładowania.

 • Wyświetlacz i łączność Bluetooth

Zintegrowany wyświetlacz dostarcza informacji na bieżąco o parametrach akumulatora i kontrolera. Można monitorować te parametry za pomocą smartfona lub innych urządzeń obsługujących Bluetooth, a także konfigurować i zmieniać system za pomocą VictronConnect.

 • Monitorowanie oporności izolacji PV przy wyższych napięciach

Regulator ładowania SmartSolar MPPT RS ciągle monitoruje szereg paneli PV, szybko wykrywając usterki i zapewniając dzięki temu wysoki poziom bezpieczeństwa przy wyższych napięciach.

 • Porty VE.Can i VE.Direct

Regulator jest wyposażony w porty VE.Can i VE.Direct, które umożliwiają łatwe połączenie z urządzeniem GX do monitorowania systemu, logowania danych i zdalnych aktualizacji oprogramowania. VE.Can pozwala na równoległe połączenie aż do 25 jednostek, ułatwiając ich synchronizowane ładowanie.

 • Połączenia wejścia/wyjścia (I/O)

Połączenia wejścia/wyjścia obejmują programowalny przekaźnik, czujnik temperatury, wejście pomocnicze, wejście do połączenia czujników napięcia. Sterowanie zdalne obsługuje system zarządzania baterią Victron (smallBMS).


 

Victron Energy - producent Smart Solar

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie akumulatora 48 (V) TAK
Maksymalne napięcie paneli solarnych (V) 450
Maksymalna moc ładowania (kW) 5,8 kW przy 57,6 V
Wymiary (mm) 440 x 313 x 126
Masa (kg) 7.9
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl