Solarny regulator ładowania SmartSolar MPPT RS 450|100
  • nowość

Solarny regulator ładowania SmartSolar MPPT RS 450|100

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 7 916,28 zł 7916.28
Cena netto: 6 436,00 zł
ilość szt.
Zyskujesz 85 pkt [?]

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: SCC145110410

Opis

Firma Victron oferuje sterowniki ładowania solarnego SmartSolar MPPT RS jako rozwiązanie dla instalacji złożonych z dużej ilości połączonych paneli fotowoltaicznych, które ładują baterie akumulatorowe 48 V prądu stałego. Urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku dużych instalacji bez dostępu do sieci elektroenergetycznej, jak i instalacji akumulatorowych połączonych z siecią.

Funkcje i parametry

Sterowniki ładowania solarnego SmartSolar MPPT RS są dostępne w modelach 5,76 kW i 11,52 kW i obejmują szerokie spektrum sygnału wejściowego w zakresie 80-450 V prądu stałego, niezależne wejścia do śledzenia, pełną dołączalność, izolowane przyłącza FW, ekran wyświetlacza, w pełni programowalne parametry ładowania akumulatorów oraz aktywne chłodzenie. Nowa obudowa wykonana całkowicie z metalu oraz w pełni osłonięte połączenia elektryczne zwiększają bezpieczeństwo oraz pozostają w zgodzie z nowoczesnym wzornictwem najnowszych urządzeń firmy Victron.

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS łączy się z układem paneli FW z napięciem pomiędzy 80 a 450 V Voc (napięcie jałowe) i skutecznie ładuje baterię akumulatorową 48 V prądem o natężeniu 100 A lub 200 A. Ustawienia ładowania są w pełni programowalne, a można je dostosować do różnych rodzajów akumulatorów, tj. kwasowych, litowych i innych.

Zdalne sterowanie i monitorowanie

Sterownikiem ładowania solarnego SmartSolar RS można sterować i monitorować zdalnie przez Bluetooth korzystając z aplikacji VictronConnect. Umożliwia to konfigurację i zarządzanie urządzeniem, dostęp do najważniejszych informacji na temat napięcia i natężenia prądu akumulatora i paneli FW, danych historycznych i trendów.

Dodatkowo, istnieje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń VE.Can MPPT, co umożliwia synchronizację etapów ładowania pomiędzy poszczególnymi sterownikami. Można to osiągnąć poprzez połączenie ich ze sobą za pomocą kabla RJ45 i przesyłanie danych do urządzenia GX, które monitoruje całą instalację.

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS wyposażony jest w port Bluetooth, dzięki czemu można go zdalnie monitorować i konfigurować za pomocą aplikacji VictronConnect. Można uzyskać dostęp do informacji na temat napięcia i natężenia prądu akumulatora i paneli FW, a także danych historycznych i trendów.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz umieszczony na przednim panelu sterowania, na którym można odczytać informacje o napięciu akumulatora, prądzie ładowania i napięciu z obu układów paneli. Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS posiada również programowalny przekaźnik oraz funkcję zdalnego wykrywania temperatury i napięcia.

Jeśli instalacja jest połączona z urządzeniem GX i internetem, możliwe jest uzyskanie dostępu do pełnej mocy sterowników ładowania SmartSolar RS za pośrednictwem portalu Victron Remote Management (VRM) bez żadnych dodatkowych opłat. Nawet w przypadku braku dostępu do internetu można monitorować urządzenie, łącząc się z GlobalLink 520.

Dane techniczne

Napięcie akumulatora 48 (V) TAK
Maksymalne napięcie paneli solarnych (V) 450
Maksymalna moc ładowania (kW) 5,8 kW przy 57,6 V
Wymiary (mm) 440 x 313 x 126
Masa (kg) 7.9
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl