Sterownik solarnego regulatora ładowania BlueSolar PWM-Pro 12/24-20

Dostępność: mała ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 272,73 zł 272.73
Cena netto: 221,73 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Victron Energy
Kod produktu: SCC010020110

Opis

STEROWNIK SOLARNEGO REGULATORA ŁADOWANIA BLUESOLAR PWM-Pro 12/24-20

 

BlueSolar PWM-Pro - zastosowanie

BlueSolar PWM-Pro to zaawansowany regulator ładowania, stworzony specjalnie do efektywnej współpracy w systemach fotowoltaicznych (PV). Został zaprojektowany z myślą o integracji z bankami energii, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych instalacji zasilanych z odnawialnych źródeł energii. Po podłączeniu do systemu BlueSolar PWM-Pro jest natychmiast gotowy do pracy w ustawieniach domyślnych. Dla użytkownika oznacza to prostą instalację bez konieczności skomplikowanych konfiguracji początkowych.

BlueSolar PWM-Pro - parametry

  • Napięcie akumulatora. BlueSolar PWM-Pro przystosowano do pracy z akumulatorami o napięciu 12 V i 24 V, co sprawia, że jest rozwiązaniem elastycznym i umożliwia integrację z różnymi systemami zasilania.
  • Maksymalne napięcie paneli solarnych. Regulator obsługuje panele słoneczne o maksymalnym napięciu wynoszącym 55 V.
  • Napięcie pracy. Regulator pracuje w napięciu o wartości 12 V lub 24 V. To umożliwia elastyczną integrację z różnymi systemami zasilania, zależnie od wymagań konkretnej instalacji.
  • Znamionowy prąd ładowania. BlueSolar PWM-Pro posiada znamionowy prąd ładowania wynoszący 20 A. To ilość prądu, jaką regulator jest w stanie dostarczyć do akumulatorów w trybie ładowania, co wpływa na efektywność i szybkość tego procesu.

Podstawowe parametry BlueSolar PWM-Pro obejmują więc obsługę różnych napięć akumulatorów, umożliwiają integrację z różnymi systemami PV oraz gwarantują bezpieczne i efektywne ładowanie baterii przy maksymalnym napięciu paneli o wysokości 55 V. Wszystko to sprawia, że regulator jest dostosowany do niewielkich systemów fotowoltaicznych, będąc przy tym wszechstronnym rozwiązaniem do zastosowań w instalacjach z bankami energii o zróżnicowanych parametrach.

System PWM - sposób działania

System PWM ma na celu kontrolowanie ładowania baterii lub inwertera przy użyciu energii słonecznej. To typ regulacji, który kontroluje prąd ładowania poprzez jego cykliczne włączanie i wyłączanie. Regulator działa na zasadzie regulacji natężenia prądu, a nie napięcia. Jeśli natężenie prądu spada poniżej ustalonej wartości, regulator włącza ładowanie baterii, a gdy przekroczy ustalony poziom, ładowanie jest wyłączane.

Wyposażenie regulatora

 

  • Dwucyfrowy wyświetlacz

Regulator wyposażony jest w dwucyfrowy wyświetlacz, który umożliwia podgląd regulacji wyjścia obciążenia oraz konfigurację timera. Intuicyjny interfejs sprawia, że użytkownik może łatwo monitorować i dostosować ustawienia z łatwością.

  • Trzy tryby ładowania

BlueSolar PWM-Pro oferuje trzy efektywne tryby ładowania: początkowy, absorpcyjny i flotacyjny. Każdy z nich został tak zaprojektowany, aby skutecznie zarządzać procesem ładowania akumulatorów, co przekłada się na dłuższą żywotność baterii i optymalne wykorzystanie energii.

  • Ochrona wyjścia

Aby zabezpieczyć układ przed przeciążeniem i zwarciem, regulator BlueSolar PWM-Pro został wyposażony w skuteczną ochronę na wyjściu obciążenia. To istotna cecha, która przyczynia się do bezpiecznej i niezawodnej pracy całego systemu.

  • Zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją

BlueSolar PWM-Pro dba o bezpieczeństwo całego systemu, zapewniając ochronę przed odwrotną polaryzacją zarówno na wejściu, jak i wyjściu do akumulatora. To kluczowy element w zapobieganiu powstawaniu potencjalnych uszkodzeń spowodowanych błędnym podłączeniem urządzenia.

BlueSolar PWM-Pro - uniwersalne zastosowanie

Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary, prostotę obsługi oraz intuicyjny interfejs, regulator doskonale sprawdzi się w różnorodnych instalacjach z bankami energii zasilanymi z dowolnego źródła prądu przemiennego.


 

Victron Energy - producent BlueSolar PWM

Victron Energy to holenderski producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji elementów do systemów energetycznych opartych na akumulatorach. Od 1975 roku firma rozrosła się od start-upu technologicznego z jedną siedzibą do międzynarodowego przedsiębiorstwa oferującego prawie 1000 różnych produktów sprzedawanych na całym świecie. W sektorze off-grid oferuje niezawodne i innowacyjne rozwiązania, od domowych systemów fotowoltaicznych po mini sieci. Victron Energy w swojej ofercie posiada falowniki sinusoidalne, inwertery-ładowarki, ładowarki solarne, zdalny monitoring i wiele innych wysokiej klasy produktów.

Dane techniczne

Napięcie akumulatora 12 (V) TAK
Napięcie akumulatora 24 (V) TAK
Maksymalne napięcie paneli solarnych (V) 55
Znamionowy prąd ładowania (A) 20A
Przystosowanie do pracy w napięciu (V) 12/24
Wymiary (mm) 160 x 82 x 48
Masa (kg) 0,3
Gwarancja na produkt (lat) 5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl